Depilacja laserowa - Dermamed Estetica

Depilacja Laserowa (Epilacja)

od 470 PLN

Depilacja laserowa (zwana również epilacją) jest to zabieg laserowego usuwania owłosienia – jest dedykowana dla osób, które mają dość uciążliwego usuwania owłosienia i chciałyby pozbyć się go raz na zawsze.

Depilacja w tradycyjny sposób jest czasochłonna oraz bardzo często prowadzi do powstawania stanu zapalnego i podrażnienia skóry. Polecane pory roku podczas których należy wykonywać zabiegi epilacji laserem IPL to okres jesieni i zimy, ponieważ nie narażamy wtedy skóry na nadmierną ekspozycję słoneczną, która mogłaby skutkować powstaniem niechcianych przebarwień oraz zmian na skórze.

Zabieg epilacji jest polecany dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą trwale usunąć owłosienie.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzony jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Obszar na którym przeprowadzony będzie zabieg pokrywamy grubą warstwą żelu do USG a następnie laser IPL emituje światło o dużej energii, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom i skórze. Melanocyty (komórki zawierające melaninę) absorbują emitowane światło i przekształcają energię świetlną w energię cieplną, która niszczy cebulki włosów wraz z mieszkami włosowymi.

Niestety nie można usunąć wszystkich włosów podczas jednej wizyty w gabinecie. Związane jest to cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie włosy wyrastają równocześnie a każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu.

Kiedy widać efekty depilacji laserowej?

Po zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i będą powoli przesuwać się w kierunku jej powierzchni, co daje mylne wrażenie, że wciąż rosną. W tym okresie włosy można jedynie golić maszynką. Po około 7 - 14 dniach wypadają a skóra robi się gładka i  pozostaje taka do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu.

Z uwagi na fakt, iż fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są także odstępy między zabiegami. Zabiegi epilacji na twarz powtarza się średnio co 4 tygodnie, na okolicę pach, bikini czy przedramion rednio co 6 - 8 tygodni a na nogach nawet co 2,5 - 3 miesiąca.

Po wykonaniu serii zabiegów w optymalnych odstępach czasowych możemy trwale usunąć około 86 - 96% owłosienia, zależnie od zawartości barwnika – melaniny. Nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy bardziej delikatne i jaśniejsze. Zaleca się wówczas wykonanie zabiegu przypominającego.

Pozostały odsetek włosów które mogą pojawić się w czasie życia może być związany z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych, czy też w okresie przekwitania. Pacjenci cierpiący na hirsutyzm czy zespół policystycznych jajników muszą się liczyć z wykonaniem większej ilości zabiegów oraz konieczności ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.

Należy również pamiętać o ważnych czynnikach mających wpływ na efektywność epilacji takich jak zachowanie regularnej częstotliwości zabiegów w trakcie całej serii.