Rewitalizacja skóry

od 100 PLN

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które marzą o skórze czystej od przebarwień oraz drobnych naczynek. Głównym obszarem redukcji przebarwień przy oraz naczynek przy pomocy lasera IPL jest twarz, dekolt oraz dłonie.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Jak wygląda zabieg?

Obszar zabiegowy pokrywamy grubą warstwą żelu do USG następnie w sposób kontrolowany zostają wysłane rozbłyski światła w kierunku powierzchni skóry, w której dochodzi do absorpcji światła przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała. W przypadku zmian naczyniowych będzie to hemoglobina znajdującą się w czerwonych krwinkach, lub melanina znajdująca się w skórze lub cebulce włosa. Następnie energia świetlna zamieniana jest w ciepło, które trwale niszczy naczynie krwionośne lub te części komórek, gdzie melanina jest przechowywana. Zabieg trwa około 30 minut i przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Po zabiegu należy przez okres 4 tygodni nie narażać zbytnio obszaru zabiegowego na ekspozycję słoneczną.

Jak to działa?

Zabiegi z wykorzystaniem IPL polegają na wysyłaniu kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry, w której dochodzi do absorpcji światła przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała. W przypadku zmian naczyniowych będzie to hemoglobina znajdującą się w czerwonych krwinkach, lub melanina znajdująca się w skórze lub cebulce włosa. Następnie energia świetlna zamieniana jest w ciepło, które trwale niszczy naczynie krwionośne lub te części komórek, gdzie melanina jest przechowywana. Zamiana energii świetlnej w cieplną i wykorzystanie jej do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek nazywana jest fototermolizą selektywną.

Kiedy widać efekty?

Efekty widoczne są niemal od razu. Jednak zalecane jest powtórzenie zabiegu między 2 a 4 razami, w zależności od pożądanego przez nas efektu.

Co to jest IPL?

IPL (Intense Pulse Light), czyli intensywnie pulsujące światło jest jedną z najnowszych technologii stosowanych w medycynie i kosmetologii. IPL często jest mylony z laserem, choć właściwie nim nie jest, gdyż światło lasera jest spolaryzowaną, spójną – uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o jednej długości fali, natomiast IPL wytwarza niekoherentne (nie spójne) polichromatyczne źródło światła, które jest pochłaniane w skórze przez takie barwniki jak hemoglobina czy melanina dzięki czemu może być stosowany w terapii różnych defektów kosmetycznych oraz schorzeń dermatologicznych.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń IPL. Nie wszystkie cechują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. W naszym gabinecie dostępne jest urządzenie Ellipse drugiej generacji, które znacznie różni się od starszych urządzeń pierwszej generacji. Światło emitowane przez lampę błyskową wykorzystywaną w IPL zawiera niewidoczne fale ultrafioletowe i podczerwone a także zauważalne dla ludzi światło białe. Urządzenia IPL pierwszej generacji filtrowały jedynie promienie ultrafioletowe (UV), ale przepuszczała promienie podczerwieni. Urządzenia IPL drugiej generacji czyli I2PL jest wyposażona w dodatkowy filtr usuwający niekorzystne fale podczerwieni. Dzięki takim rozwiązaniom do skóry pacjenta kierowane są jedynie te długości fal, które są dostosowane do rodzaju wykonywanego zabiegu. Zabiegi z zastosowaniem I2PL są nie wymagają żadnych systemów chłodzących.