Peeling Medyczny

od 120 PLN

Przeznaczony dla osób zmagających się ze zmianami chorobowymi i defektami kosmetycznymi w obrębie naskórka.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Jak wygląda zabieg?

Wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie oraz ocenie kondycji skóry pacjenta dobiera odpowiedni kwas.

Peeling Migdałowy

Peeling migdałowy może być stosowany przez cały rok. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający.  Posiada właściwości bio- ochronne o szerokim spektrum działania. Dzięki temu zapobiega fotostarzeniu się skóry. Skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV. Kwas migdałowy posiada istotne działanie rewitalizujące, bakteriobójcze i odbarwiające.

Jest to idealny peeling dla osób z cerą wrażliwą. Stosuje się go zwykle co 7-15 dni. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów. Zabieg jest bezbolesny. Peeling kwasem migdałowym wywołuje lekkie swędzenie i zaróżowienie skóry. Złuszczanie skóry jest stopniowe i łatwe do ukrycia poprzez stosowanie kremów nawilżających. Utrzymuje się kilka dni. Peeling daje natychmiastowy efekt oczyszczenia skóry i świetlistości. Następuje spłycenie zmarszczek, blizn potrądzikowych. Skóra jest odmłodzona, ujędrniona i wygładzona.

Peeling Glikolowy

Peeling glikolowy ma działanie typowo rewitalizujące na skórę w każdym wieku. Jest odpowiedni do skóry przesuszonej, która po zabiegu staje się bardziej miękka i nawilżona. Zalecany jest do skóry tłustej z rozszerzonymi porami, bliznami potrądzikowymi. Działanie oraz intensywność zależy od odpowiedniego stężenia preparatu, które dobiera lekarz w celu zapewnienia oczekiwanego efektu. Im wyższe stężenie tym następuje większe złuszczanie naskórka. Regularne stosowanie peelingu kwasem glikolowym doskonale wpływa na skórę właściwą. Prowadzi  do zwiększenia jej grubości nawet o ok. 25% nie wywołując stanu zapalnego.

Peeling TCA

Polega na aplikacji roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Powoduje to zazwyczaj kilku-minutowe pieczenie, które zanika po 2-3 minutach. Po zabiegu skóra staje się bardziej napięta, bledsza, po czym naskórek pęka i złuszcza się. Pacjent może odczuwać lekkie mrowienie, suchość skóry i  świąd. Zaczerwienienie oraz podrażnienie, które towarzyszy temu zabiegowi ustępuje zazwyczaj w ciągu 24 godzin.  Podczas odnowy naskórka pacjent nie odczuwa bólu. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów co 2-4 tygodnie. Złuszczanie następuje po około 3 dniach po zabiegu. Potrzeba 2-3 dni na regeneracje naskórka.