Zabieg Przywrócenia obiętości skóry

od 990 PLN

Sculptra przeznaczona jest dla osób, które borykają się z cienką i wiotką skórą oraz dla osób, które marzą o utraconej objętości skóry.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Jak wygląda zabieg?

Na pół godziny przed umówioną wizytą nakładamy pacjentowi maść na bazie lidokainy w miejsce później przeprowadzanej iniekcji w celu zmniejszenia potencjalnego dyskomfortu. W trakcie wizyty przeprowadzony zostaje wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz w celu uzyskania późniejszej jak największej satysfakcji pacjenta. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. 
Podstawowym składnikiem preparatu Sculptra jest kwas polimlekowy, który istnieje w medycynie od 30 lat, pobudza tkanki do produkcji własnego kolagenu, nie jest to ani implant ani wypełniacz. Dzięki zabiegowi preparatem sculptra zostaje przywrócona objętość twarzy oraz zostają zminimalizowane zmarszczki.

Co to jest?

Kwas l-polimlekowy, który zawarty jest w naszym preparacie stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu) ulegająca z czasem całkowitemu wchłonięciu. Jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów i daje długotrwały efekt.

Jak działa i kiedy widać efekty?

Warto wiedzieć, że preparat działa dwuetapowo. W pierwszym etapie wypełnienie związane jest z objętością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach od zabiegu, woda zawarta w preparacie wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry. Już po 2 zabiegach wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

Przywraca skórze utraconą objętość dzięki temu odzyskuje ona młodzieńczy wygląd – jest elastyczna, bez bruzd, linii i zmarszczek. Preparat można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia.