dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

wieczór panieński
Lifestyle

5 pomysłów na wieczór panieński

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu narzeczonych. Przygotowują się do niego bardzo długo, czasami kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Zgodnie z tradycją muszą się wcześniej odbyć wieczór panieński i kawalerski organizowany przez świadkową i świadka. 

Jak zorganizować wieczór panieński?

Za organizację wieczoru panieńskiego odpowiada świadkowa, którą najczęściej jest najbliższa przyjaciółka lub siostra Panny Młodej. Wieczór najczęściej organizowany jest tydzień lub nawet wcześniej przed ślubem, tak by nie zakłócać ostatnich przygotowań. 

Wieczór panieński musi być pełen atrakcji, bo przecież jest to ostatni dzień panieństwa Panny Młodej. Jednak powinien być przygotowany zgodnie z jej gustem i upodobaniami. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przez świadkową „burzy mózgów” w gronie 2-3 osób i zaplanowanie całej imprezy. W pierwszej kolejności należy sporządzić listę uczestników, ustalić budżet (impreza składkowa) oraz wybrać jedną z kilku propozycji. Jeśli chodzi o wieczór panieński pomysły mogą być bardzo różne, w zależności od upodobań samej Panny Młodej. Jakie są najpopularniejsze propozycje?

Wynajęcie apartamentu

To bardzo modna w ostatnich latach forma spędzania panieńskiego wieczoru. Apartament do własnej dyspozycji daje dużą swobodę w aranżacji tego wyjątkowego wieczoru. Panieńskie pomysły można realizować bez żadnych ograniczeń, sąsiedzi nie będą narzekać na głośną muzykę lub salwy śmiechu. 

Oczywiście trzeba zadbać o posiłki oraz napoje, ale wspólne przygotowywanie kolacji też może dostarczyć wiele radości. Sprawą najważniejszą jest jednak przygotowanie programu na taki wieczór. Możliwości jest bardzo wiele i ich wybór zależy wyłącznie od kreatywności uczestników. Do wyboru są:

  • wieczory tematyczne w określonym stylu – wymagają odpowiedniej dekoracji oraz strojów,
  • wieczór wspomnień powiązany z przeglądem zdjęć i opowiadaniem anegdotek o narzeczonych,
  • quizy dla Panny Młodej. 

Apartament można wynająć w rodzinnym mieście Panny Młodej, ale można także skorzystać z ofert w atrakcyjnych ośrodkach turystycznych, wtedy można połączyć go ze spacerem po okolicy. 

Modny klub

Niektóre Panny Młode lubią szaleć na parkiecie w nocnym klubie. I tak spędzony wieczór będą mile wspominać przez wiele lat. Wieczór w klubie nie zapewnia całkowitej prywatności, ale można nadać mu indywidualny klimat dzięki rezerwacji loży oraz dobraniu odpowiedniej muzyki, która przywodzi na myśl najlepsze wspomnienia. Takie rozwiązanie jest najprostsze z punktu widzenia organizacyjnego. 

Zaskakujący wieczór wspomnień

Każda Panna Młoda wspomina okoliczności poznania narzeczonego, a także pierwszy wspólny urlop. O ile to możliwe, można zorganizować wieczór panieński właśnie w takim miejscu. To doskonała okazja do sentymentalnych wspomnień i cofnięcia się w czasie. Na pewno będzie to dla niej miłą niespodzianką. 

Wieczór panieński w plenerze

W ostatnich latach modne są śluby plenerowe na łonie natury. Zorganizowany w tym samym stylu wieczór panieński będzie doskonałym uzupełnieniem całości. Zorganizowanie wieczoru na łonie natury to spore wyzwanie logistyczne, trzeba zorganizować transport, zabrać odpowiedni sprzęt (leżaki, grill, czasami także namioty), ale dla Panny Młodej to doskonała okazja do relaksu przed najważniejszym dniem w życiu, 

Propozycje dla zapracowanych

Nie wszystkie osoby uczestniczące w wieczorze panieńskim dysponują odpowiednią ilością czasu. Czasami zobowiązania zawodowe lub rodzinne pozwalają wyrwać się tylko na parę godzin. W takiej sytuacji można wybrać sentymentalny spacer po mieście połączony ze wspomnieniami lub wizytę w SPA. Masaż relaksacyjny, sauna, zabiegi kosmetyczne to doskonały sposób nie tylko na wspólne spędzenie czasu, ale także sposób na zadbanie o własne ciało i przywrócenie mu świeżości. 

Organizując wieczór panieński nie można zapomnieć o prezentach dla głównej bohaterki. Nie muszą być drogie, raczej powinne być symboliczne, nawet zabawne. Bardzo dobrze sprawdzają się prezenty personalizowane z imieniem Panny Młodej, datą wieczoru panieńskiego,  imionami uczestniczek lub myślą przewodnią

Określenie wieczór panieński jest określeniem dość symbolicznym. Rzeczywiście może trwać tylko kilka godzin, ale najczęściej trwa cały weekend i wiąże się z wyjazdem. Główny organizator, czyli świadkowa, powinien mieć opracowany nie tylko scenariusz imprezy, ale także kilka rozwiązań awaryjnych, które zapewnią uczestnikom świetną zabawę. Warto w zanadrzu mieć kilka zgadywanek, quizów, gier słownych. Najważniejsze jest, by wszyscy świetnie się bawili i nikt się nie nudził. Oczywiście wieczór panieński musi być utrwalony na zdjęciach, po jakimś czasie będą świetną okazją do wspomnień.