dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

biżuteria ślubna
Lifestyle

Biżuteria ślubna, czyli wyjątkowy symbol na nową drogę życia

Trudno znaleźć uroczystości mniej wymagające i bardziej niepowtarzalne niż ślub. Zarówno przygotowania do ceremonii, jak i sam dzień zaślubin zazwyczaj są sporym wydarzeniem. Podobnie zresztą jak „zwiastun” nowej drogi życia, czyli zaręczyny. Nie da się ukryć, że w takie dni główną rolę – oprócz samych przyszłych małżonków – odgrywa biżuteria. Wybór tej odpowiedniej i gustownej może przyprawić o zawrót głowy, jednak dokładne podejście sprawy gwarantuje dobry zakup i wieloletnie cieszenie się z jego symboliki.

Zaręczyny, czyli magiczny moment

Diament, rubin, szmaragd, szafir i wiele innych – kamienie szlachetne to coś, co zdecydowanie wyróżnia złote pierścionki zaręczynowe. Taka biżuteria to nie tylko stylowy prezent, ale przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju dowód miłości i symbol nowej drogi w życiu. Wybór pierścionka zaręczynowego jest więc centralnym punktem przygotowań do uroczystości, podczas której prosi się swoją wybrankę o rękę. W sklepach jubilerskich można znaleźć te z białego, żółtego, różowego i wielobarwnego złota, a także te o tradycyjnym i nowoczesnym designie. W zależności od gustu można wybierać w pierścionkach z wieloma kamieniami, z jednym diamentem, w formie obrączek lub mniej typowych i tworzonych na zamówienie. Znalezienie tego idealnego może trochę potrwać, jednak spory wybór umożliwia dokonanie słusznego wyboru.

Gustownie w dniu ślubu

Biżuteria ślubna należy do dodatków, które wybiera się nadzwyczaj dokładnie, próbując dopasować ją do innych elementów – m.in. fasonu sukni ślubnej, fryzury, kształtu twarzy oraz indywidualnych preferencji. Tak wyjątkowy dzień warto zaplanować z pomocą specjalistów, czyli stylistów lub też skorzystać z sugestii pracowników sklepu jubilerskiego. Warto wziąć pod uwagę to, że nie każdy rodzaj biżuterii prezentuje się dobrze w połączeniu z innymi rzeczami i ogólne pierwsze wrażenie może być mylne. Naszyjniki należy dobierać tak, by były widoczne, a więc do sukni z większym, trójkątnym dekoltem warto zakupić np. zawieszkę na dłuższym łańcuszku, a dla bardziej zabudowanych kreacji przydadzą się wytworne kolie. Tworząc ślubną stylizację łatwo jest o przepych, który nierzadko wygląda karykaturalnie. Mimo, że w taki dzień warto zaszaleć, wybierając dodatki wyjątkowo ozdobne, należy uważać na efekt końcowy. Do sporego i błyszczącego naszyjnika dobrze jest wybrać mniej krzykliwe kolczyki. Z kolei stawiając na rzucające się w oczy klipsy lub kolczyki, lepiej zrezygnować z bogato zdobionych kolii lub chokerów.

Obrączka, czyli symbol, który nosi się do końca życia

O wyjątkowej symbolice obrączek ślubnych nie trzeba wspominać. Niewątpliwie są one oznaką miłości i trwałości związku. Dobrze więc, by były wykonane z wysokiej jakości materiałów – w końcu w założeniu mają towarzyszyć małżonkom do końca życia. Wybierając obrączki ślubne dokładnie i nie na tzw. ostatnią chwilę ogranicza się ryzyko późniejszych poprawek (np. w kwestii rozmiaru). Biżuteria tego typu powinna wyróżniać się komfortem noszenia, trwałością i zgodnością z gustem. Najbardziej doceniane są obrączki platynowe, jednak nie brakuje też tych ze wzorami lub ozdobnymi kamieniami. Sporą popularnością cieszą się również te spersonalizowane, czyli z wybranym grawerem. Magia biżuterii ślubnej jest nieoceniona. Zarówno jej niepowtarzalność, jak i głębsze znaczenie metaforyczne pozwala stwierdzić, że jest to dodatek, który nigdy się nie zestarzeje. Choć trendy i gusta się zmieniają, forma obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych pozostaje ta sama – trwała i symboliczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.