dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

cienkie włosy
Uroda

Jak dbać o cienkie włosy – kilka przydatnych porad

Pielęgnacja cienkich włosów nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się państwo w jaki sposób poprawić kondycję swoich włosów.

Pielęgnacja włosów cienkich – co trzeba wiedzieć?

Pielęgnacja cienkich włosów w dużej mierze zależy od ich kondycji i porowatości. Pamiętać należy również o tym, że cienkie włosy wbrew pozorom mogą pięknie się prezentować i co najważniejsze mogą być w bardzo dobrym stanie. W pierwszej kolejności warto postawić na intensywne nawilżenie i odżywienie poszczególnych pasemek.

Jak myć cienkie włosy?

Przy myciu cienkich włosów pamiętać należy o wykonywaniu delikatnych ruchów. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych cienkie pasemka najczęściej ulegają zniszczeniu. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej zrezygnować z dość mocnych i silnie oczyszczających szamponów. Włosy najlepiej spłukać letnią wodą. Bardzo ważne jest również to, aby nadmiar wody usunąć bawełnianym ręcznikiem. Zamiast wspomnianych szamponów można skorzystać z pomocy specjalnych odżywek do włosów cienkich. Po umyciu włosów można sprawić sobie masaż głowy, dzięki któremu będzie można poprawić ukrwienie skóry głowy i pobudzić cebulki do szybszego wzrostu. W dużej mierze to właśnie dzięki systematycznemu masażowy będzie można liczyć na dość gęste włosy.

Jak wygląda pielęgnacja włosów niskoporowatych i wysokoporowatych?

Włosy niskoporowate wyróżniają się tym, że poszczególne łuski ściśle do siebie przylegają. Gładkie i domknięte włosy są przeważnie proste i dość śliskie. Pamiętać należy o tym, że włosy tego typu bardzo często są niestety odporne na koloryzację i stylizację. Dużym problemem jest również to, że długo schną, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość. Włosy niskoporowate są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też to przy nich należy zachować dużą ostrożność. Jeżeli chodzi o włosy wysokoporowate to jak powszechnie wiadomo są one dość suche. Największe problemy mają kobiety, które bardzo często korzystają z różnorodnych zabiegów stylizacyjnych. Częste suszenie i prostowanie niszczy włosy. Odstające łuski mają tendencję do puszenia się, dlatego też dość szybko ulegają uszkodzeniu.

Na jakie kosmetyki postawić?

Cienkie włosy wymagają zastosowania dość delikatnych kosmetyków, które w swoim składzie nie posiadają alkoholu. Uważać należy również na kosmetyki zawierające drażniące substancje zapachowe, czy też pochodne ropy naftowej. Najbezpieczniejszym wyborem jest naturalny skład pozbawiony silikonów. Ciekawym wyborem są także łagodne szampony na bazie tensydów roślinnych. W obecnym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również fantastyczne odżywki z naturalnymi emolientami. Osoby, które nie wiedzą na jakie kosmetyki postawić powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne kosmetyki od renomowanych producentów. Zadbać należy także o kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy.