dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak nakładać korektor pod oczy
Uroda

Jak nakładać korektor pod oczy?

Nieestetyczne cienie pod oczami to utrapienie wielu dojrzałych kobiet. Aby się ich pozbyć kluczową rolę pełni odpowiednia pielęgnacja skóry. Ogromną rolę w tuszowaniu cieni pod oczami pełnią odpowiednio dobrane kosmetyki. Jak nakładać korektor pod oczy, aby dobrze się prezentować?

Czego dowiesz się z artykułu:

  • korektor pod oczy idealny do cery dojrzałej
  • nakładanie korektora – krok po kroku

Zobacz także: Nietypowe objawy niedoboru witaminy D

Korektor pod oczy idealny do cery dojrzałej

Dziś wybór kosmetyków do twarzy jest na rynku przeogromny. Półki w poszczególnych sklepach z drogerią są po brzegi zapełnione wysokiej jakości specyfikami, które potrafią doskonale tuszować wszelkie niedoskonałości.

Pośród wielu oferowanych kosmetyków nie brakuje skutecznych oraz bardzo łatwych w aplikacji korektorów pod oczy. Niektóre z nich mają postać płynną, a inne z kolei są w sztyfcie. Wiele z nich charakteryzuje się tym, że są bardzo trwałe, wodoodporne oraz potrafią zapewnić efekt pełnego kamuflażu. Sięgając po odpowiedni kosmetyk skóra jest dostatecznie odżywiona oraz nawilżona.

Decydując się na zakup korektora pod oczy warto zawsze wybrać taki kosmetyk, który jest oferowany przez znanego na rynku producenta.

W przypadku cery dojrzałej bardzo ważne jest nie tylko to, aby wszystkie niedoskonałości pod oczami zostały dostatecznie zatuszowane, lecz również to, aby skóra była dostatecznie odżywiona. Dla dojrzałej cery znacznie lepiej nadają się korektory płynne, niż o gęstej formule. Stosowanie takich kosmetyków pozwala skutecznie uniknąć nieestetycznego gromadzenia się kosmetyku w załamaniach powiek.

jak nakładać korektor pod oczy

Nakładanie korektora – krok po kroku

Korektor pod oczy to niezastąpiony kosmetyk, który potrafi doskonale tuszować nieestetyczne worki oraz siniaki pod oczami. Przed nałożeniem korektora warto zawsze dobrze oczyścić twarz. W tym celu należy nałożyć na wacik tonik lub płyn micelarny, a następnie dokładnie przemywać okolice oczu.

Po oczyszczeniu trzeba koniecznie nałożyć krem pod oczy i wmasować go za pomocą okrężnych ruchów. Rozsmarowanie kremu powinno zawsze rozpoczynać się od wewnętrznego kącika oka, a następnie przechodzić do jego zewnętrznej części. Warto zastosować taki krem, który jest tłusty oraz szybko wchłania się w skórę. Dobrze jeśli zawiera on w swoim składzie witaminę K, która rozjaśnia oraz odżywia skórę.

Po wykonaniu tej czynności należy przystąpić do nakładania korektora. Ważne jest, aby wybrać kosmetyk o ton jaśniejszy od podkładu.
Niewielką ilość korektora za pomocą cienkiego pędzelka należy nakładać od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Następnie trzeba odczekać kilka sekund, aby preparat nieco zastygnie na skórze. Później można przystąpić do wklepywania kosmetyku. Czynność tę należy wykonywać opuszkami palców. Ważne jest, aby korektor zacząć nakładać od zewnętrznego kącika oka, a następnie kierować się do wewnętrznej części.

Jeśli efekt końcowy nie jest w pełni zadowalający, to wówczas można nałożyć pod oczy drugą warstwę korektora.

Podsumowanie

Korektor pod oczy jest ważnym elementem makijażu, ponieważ pomaga ukryć zmarszczki i zaczerwienienia, dając naturalny wygląd. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy wziąć pod uwagę kilka kroków. Należy na początku nałożyć krem na opuszki palców i delikatnie rozetrzeć go pod oczami. Następnie korektor nałożyć za pomocą pędzelka. Warto wybrać produkt o ton jaśniejszy od podkładu. Gdy już wszystko będzie wklepane w skórę, możesz użyć pudru, aby utrwalić makijaż i uzyskać matowy efekt.