dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

szampon na porost włosów
Uroda

Jak wybrać szampon na porost włosów?

Wypadanie włosów to częsty problem, który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku, a czasami nawet dzieci. Jego przyczyny mogą być bardzo złożone i obejmować na przykład zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. Często jednak nadmierna utrata włosów jest spowodowana nieprawidłową dietą i błędami pielęgnacyjnymi. Warto wówczas sięgnąć po szampon na porost włosów. Jak jednak wybrać właściwy i czym kierować się przy jego kupnie? Podpowiadamy. 

Jak wybrać szampon na porost włosów dla kobiet?

Wybierając szampon na porost włosów, warto wiedzieć, jaka w naszym przypadku jest przyczyna tej dolegliwości. U kobiet najczęściej nadmierne wypadanie pukli jest spowodowane niewłaściwą dietą, a więc niedoborem różnego rodzaju substancji odżywczych, witamin i minerałów. Powodem takiego stanu mogą być też choroby tarczycy — na przykład jej niedoczynność.  

Poszukując produktu do takich włosów, warto więc postawić na ten, który w swoim składzie zawiera ważne dla wzrostu włosa mikroelementy, a więc przede wszystkim witaminy z grupy B, a także C, E i A. Związki te bardzo poprawiają kondycję włosów — wzmacniają je, nawilżają, regenerują i stymulują do wzrostu. Dobrze, jeżeli w składzie takiego kosmetyku znajdują się również aminokwasy i niezbędne kwasy tłuszczowe. Warto sięgać po naturalne szampony na porost włosów, które wykorzystują dobroczynne właściwości wyciągów roślinnych, na przykład z pokrzywy, łopianu czy skrzypu polnego. 

Jak wybrać szampon na porost włosów dla mężczyzn?

Przyczyna wypadania włosów u mężczyzn zazwyczaj jest zupełnie inna niż u kobiet. U panów najczęściej dolegliwość ta spowodowana jest przez wysoki poziom hormonów płciowych, które uszkadzają cebulki włosów. Jeśli dolegliwość ta jest bardzo nasilona, warto udać się do specjalisty, który zleci wykonanie odpowiednich badań i sięgnąć po szampony zawierające jak najwięcej składników o działaniu pobudzającym wzrost włosa. Najlepiej wtedy szukać w składzie fitosteroli, wyciągu z ziaren kawy lub łopianu. 

Szampon na porost włosów dla dzieci 

Niestety problem wypadania włosów dotyczy nie tylko dorosłych ale czasami również dzieci. W przypadku tej grupy zazwyczaj jest spowodowany niedoborami żywieniowymi, dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o dietę swojego podopiecznego. Powinna być ona bogata w witaminy i minerały i zapewniać mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Warto jego stan skonsultować również z lekarzem. Do pielęgnacji wypadających włosów dziecka należy wykorzystywać jedynie naturalne, delikatne szampony na bazie olejów i ekstraktów roślinnych, takich jak na przykład wyciąg z pokrzywy czy rzepy.