dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć hennę
Uroda

Jak zmyć hennę ze skóry?

Henna to popularny produkt, który jest stosowany do barwienia skóry, oraz włosów. Dobrze wykonana koloryzacja henną pozwala cieszyć się wyrazistym wzorem przez około dwa tygodnie. Co jednak w sytuacji, gdy nie jesteś usatysfakcjonowana efektem i chcesz zmyć hennę ze skóry? Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • czym jest henna?
  • zmywanie henny ze skóry – jak to zrobić?

Zobacz także: Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Czym jest henna?

Henna to barwnik roślinny, pozyskiwany z liści oraz pędów lawsonii bezbronnej. Bez żadnych dodatkowych substancji występuje w postaci zielonkawego proszku. Zazwyczaj używana jest do tworzenia tatuaży, ale także do farbowania włosów, brwi i rzęs. Henna ma w pełni naturalne składniki, dlatego wykonane z niej tatuaże są bezpieczne i rzadko wywołują reakcje alergiczne. Aby użyć produktu wystarczy połączyć z wodą i sokiem z cytryny. Zmieszanie składników spowoduje powstanie gęstej konsystencji, która jest gotowa do barwienia.

Zmywanie henny ze skóry – jak to zrobić?

tatuaż robiony henną

Tworzenie tatuażu henną nie jest trudne, ale czasem rezultat, który otrzymujemy, może nie być zgodny z naszymi oczekiwaniami. Inna sytuacja może dotyczyć podczas koloryzacji brwi lub rzęs, gdy przed nałożeniem tego produktu zapomnieliśmy zabezpieczyć skórę wokół. Usunięcie jej z powierzchni naszego ciała jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż pozbycie się z włosów. Zawiera pigment, który mocno wnika w głębsze warstwy naskórka, dlatego ten proces może być czasochłonny i mozolny. 

W tym przypadku warto zaznaczyć, że nie należy szorować i trzeć skóry, ponieważ może to spowodować podrażnienia i w konsekwencji doprowadzić do stanów zapalnych. 

Przede wszystkim, aby szybko i skutecznie zmyć hennę ze skóry trzeba bardzo często myć miejsce, na którym się znajduje. Dzięki temu znacznie przyspieszysz proces wypłukania barwnika. Użycie opisanych poniżej produktów może pomóc w usunięciu jej nadmiaru.

Zmyj hennę wykonując peeling

Peeling gruboziarnisty pomoże skutecznie i bezpiecznie pozbyć się ze skóry niechcianych przebarwień. Usunie martwe komórki z powierzchni skóry, a wraz z nimi część barwnika. Dzięki temu nałożona henna zostanie rozjaśniona. Możesz wykonać peeling kilkakrotnie, dopóki nie uzyskasz pożądanego efektu.

Zobacz także: Peeling kawitacyjny – jak często?

Jak zmyć hennę za pomocą cytryny?

Cytryna to delikatne rozwiązanie, które pozwoli usuwać przebarwienia spowodowane przez większość produktów. W swoim składzie zawiera witaminę C, która posiada właściwości rozjaśniające. W tej sytuacji wystarczy przeciąć owoc na pół i pocierać w miejscu, na którym znajduje się henna. Zamiast cytryny możesz także spróbować wykorzystać alkohol np. spirytus salicylowy. Pamiętaj, aby po takiej czynności przemyć skórę i nałożyć krem nawilżający.

Zmyj hennę ze skóry tłustym kremem

Dobrą metodą jest także użycie kremu lub oliwki. Grubą warstwę wybranego tłustego balsamu rozsmaruj na zabarwiony obszar i pozostaw na około 30 minut. Następnie zetrzyj za pomocą ścierki lub wacika kosmetycznego, a pozostałości zmyj wodą. W tym sposobie ważne jest regularne jego stosowanie na część ciała, z której zamierzasz zmyć hennę.

Podsumowanie

Aby usunąć hennę z ciała, można zastosować kilka technik. Najprostszym sposobem jest częste mycie za pomocą wody i mydła, aby rozpuścić tusz. Można również użyć sok z cytryny, aby wybielić barwnik. Inne metody usuwania henny obejmują użycie sody oczyszczonej, olejków eterycznych, mleka i wody utlenionej. Po pozbyciu się barwnika, warto nałożyć ulubiony krem lub oliwkę, aby nawilżyć skórę.