dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jakie rośliny kwitną wiosną
Lifestyle

Jakie rośliny kwitną wiosną?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia i kwitną piękne rośliny. Możesz delektować się licznymi cudownymi kwiatami. Wiele gatunków roślin kwitnie w tym czasie, w zależności od regionu. Jeśli pragniesz poznać magię wiosny oraz odkryć niezwykłość kwitnących kwiatów, to jest to idealne miejsce dla Ciebie! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie rośliny kwitną wiosną!

Czego dowiesz się z artykułu:

 • przebiśnieg – pierwszy wiosenny kwiat
 • krokus
 • tulipan – najpopularniejszy kwiat na świecie
 • jakie rośliny kwitną wiosną? – inne propozycje

Przebiśnieg – pierwszy wiosenny kwiat

Przebiśnieg świadczy o nadchodzącym świeżym powiewie wiosny. Jego pojawienie się oznacza, że zima dobiega końca i pierwszą oznaką, że czeka nas cieplejsza, słoneczniejsza pogoda. Są również symbolem nadziei. Ich jasne płatki wyrażają naszą wiarę w lepsze jutro. Uważane są, za talizmany, które przynoszą szczęście. Przebiśnieg świadczy o nadchodzącym świeżym powiewie wiosny. Jego pojawienie się oznacza, że zima dobiega końca. Słodki zapach i jasne kolory dodają otuchy, dzięki czemu możemy cieszyć się nową porą roku. Niezbędny element wiosny, który wywołuje w nas radosne wspomnienia z dawnych czasów. 

Z początku przebiśniegi potrzebują dużo światła. Jednak późną wiosną preferują cień, dlatego najlepiej sadzić je pod drzewami lub krzewami. Odpowiednia dla nich jest wilgotna, próchnicza gleba o obojętnym odczynie.

jakie rośliny kwitną wiosną

Krokus

Krokus to piękna roślina, która pojawia się na wiosnę. To pozornie zwykły kwiat, który ma wiele do zaoferowania. Jego żółte, białe lub fioletowe płatki są zapowiedzią wiosennego słońca i cieszą oczy wszystkich, którzy na nie spoglądają. Jego wytrzymały charakter pozwala mu również przetrwać w trudnych warunkach. Krokus jest symbolem wiosennego powrotu do życia i miłym powitaniem dla zmęczonych zimą. 

Krokusy są łatwe w uprawie i doskonałym wyborem do ogrodów. Sadzenie krokusów wymaga tylko niewielkiego wysiłku. Wystarczy zasadzić kwiaty wczesną jesienią, w glebie wilgotnej, próchniczej o neutralnym odczynie. Powinieneś zadbać o to, aby uprawiana roślina z początku pozostawała na dobrze nasłonecznionym miejscu, które z czasem będzie zacienione np. pod drzewem.

Tulipan – najpopularniejszy kwiat na świecie

Tulipan jest jednym z najbardziej uwielbianych i uznanych kwiatów na całym świecie. Są wyjątkowo kolorowe i dostarczają dużo radości oraz szczęścia. Ich zmienna paleta barw sprawia, że są także interesujące.

Tulipany są również bardzo łatwe w uprawie. Możesz je posadzić w doniczkach na balkonie lub w ogrodzie. Zawsze upewniaj się, że mają one odpowiednią ilość światła i wody.

jakie rośliny kwitną wiosną

Jakie rośliny kwitną wiosną? – inne propozycje

W czasie wiosny, możesz również podziwiać przyjemny widok kwiatów takich jak:

 • hiacynty;
 • żonkile; 
 • irysy;
 • szafirki;
 • zawilce;
 • słoneczniki;
 • stokrotki;
 • bratki. 

Wiosną kwitną nie tylko rośliny, ale także drzewa. Wiele osób uwielbia oglądać jak świerki i sosny zaczynają zmieniać kolor z zimnej szarości na zieloną.

Jakie rośliny kwitną wiosną? – podsumowanie

Wiosną krajobraz zmienia się w kolorowe i żywe miejsce, pełne pięknych kwitnących roślin. Przyjemnie jest obserwować, jak wszystko buzuje wokół nas. Wiosną można zobaczyć wiele rodzajów kwiatów, w tym m.in. przebiśniegi, krokusy, hiacynty, tulipany, maki, szafirki, bratki, stokrotki, słoneczniki i wiele innych. Niektóre z nich rozkwita już w marcu, co sprawia, że w tym czasie wszędzie można zobaczyć piękne kolorowe kwiaty.