dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

Malowanie paznokci
Uroda

Kilka powodów, dla których warto malować paznokcie

Malowanie paznokci to rytuał wielu kobiet, a teraz także mężczyzn. Nic w tym dziwnego – pomalowana płytka paznokcia wygląda po prostu piękniej, lśniąco i interesująco. Kolorowo. A o to przecież właśnie nam chodzi. Jeśli jednak zastanawiasz się, dlaczego warto malować paznokcie, przeczytaj ten tekst.

Malowanie paznokci, by je wzmocnić?

No dobrze, przyznaj się – zdarzyło Ci się kiedyś obgryzać paznokcie, prawda? To wcale nie tak rzadkie. Robimy to odruchowo, zwłaszcza wtedy, gdy czujemy się zdenerwowani. To właściwie codzienność wielu z nas. Dlatego podgryzanie skórek czy paznokci staje się codziennością, z którą jednak chcemy zerwać., Przez ową czynność dłonie wyglądają nieładnie i są poranione, bolesne. Jak możesz sobie w tym pomóc? Oczywiście odżywki do paznokci będą bardzo dobrym wyborem dla osób podgryzających płytkę. To jednak nie wszystko. Malowanie także może pomóc. Zwłaszcza lakiery hybrydowe świetnie się tu sprawdzą. Dlaczego? Z dwóch powodów. Pierwszy jest oczywisty – lakier utwardza płytkę i dzięki temu nie tak łatwo ją przegryźć.. Drugi opiera się na aspekcie psychologicznym. Gdy sięgamy po dłoń, by zatopić zęby w paznokciu, widzimy, że jest on ładny, pomalowany, wygląda naprawdę pięknie. I rezygnujemy, by tego nie zniszczyć. Owszem, możesz złapać się na chęci obgryzienia paznokci, jednak łatwiej opuścisz rękę niż w sytuacji, w której płytka nie będzie pomalowana.

Możesz poczuć się pięknie na swoich własnych warunkach

Malowanie paznokci to sposób na wyrażenie siebie, tak samo jak każda inna forma makijażu. Na płytce paznokcia możesz umieścić co tylko zechcesz – symbole, kolory, rysunki. Ograniczają Cię wyłącznie umiejętności Twoje lub Twojej kosmetyczki. Nie zmienia to jednak faktu, że z manicurem możesz eksperymentować naprawdę śmiało, tworząc interesujące połączenia kolorystyczne i korzystając z różnych technik dostępnych w tej chwili na rynku. Piękno ma wiele imion. Jakie ma dla Ciebie? Pokaż to na swoich paznokciach!

Malowanie paznokci to coś więcej, niż pociągnięcie lakierem po płytce. To pokazanie, że jesteśmy piękni na swoich własnych warunkach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji i makijażu, odwiedź stronę Eveline.pl