dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

lego
Zakupy

Klocki dla dziewczynek – co w swojej ofercie ma Lego?

Przez większość z długiej historii duńskiego producenta zabawek Lego priorytetowym odbiorcom produkowanych zestawów byli mali chłopcy, którzy najbardziej fascynowali się swobodą i kreatywnością zawartą w klockach. Powstałe stosunkowo niedawno Lego Friends zestawy pokazują jednak, że i dziewczynki nie są obojętne wobec interesujących zabawek tej popularnej firmy, chętnie sięgając po zestawy, które przystosowane są do ich preferencji. Podobnie jak niemal wszystkie produkty Lego, Lego Friends zestawy są częścią spójnego systemu, korzystając z tych samych elementów, co każdy inny produkt. Nie zmienia to jednak faktu, że są one bardzo charakterystyczne, wyróżniając się własną estetyką, elementami konstrukcji klockowych budowli, kolorystyką, a także naciskiem na zupełnie inne aspekty dostępnych zestawów. Różnice i podobieństwa pomiędzy Lego Friends a innymi seriami klocków są bardzo fascynujące, warto zatem nieco bliżej się z nimi zaznajomić.

Czym wyróżniają się Lego Friends zestawy?

Pod względem zabawek, dziewczynki mają zdecydowanie nieco odmienne preferencje od chłopców, co znajduje swoje odzwierciedlenie w zestawach klocków, jakie Lego wydaje na rynek. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że Lego Friends zestawy mają nieco inną kolorystykę od większości innych klocków dostępnych w ofercie duńskiego producenta. Chociaż nadal spotkać można się tu z częścią klasycznej palety barw Lego, to seria Friends stawia na nieco bardziej urozmaicone odcienie, wprowadzając tony różu, turkusu czy oliwki, świetnie komponujące się z większością konstrukcji. 

Kolory tych zestawów to jednak nie koniec łatwo zauważalnych różnic. Być może bardziej znaczącą rozbieżnością są tu same konstrukcje klockowych budowli. Lego Friends zestawy silnie odzwierciedlają swoją tematykę, nawiązując do klasycznych domów dla lalek czy prostych, jednak uroczych i funkcjonalnych pojazdów, którymi poruszać się mogą bohaterki serii. Są to budowle silnie nastawione na zabawę, wyróżniając się dużym naciskiem na ich wyposażenie, dużą ilość akcesoriów, słodkich figurek zwierzaczków i innych drobnych akcentów, które nadają im dziewczęcego charakteru.

Lego Friends zestawy – jakie różnice są w figurkach?

Minifigurki Lego, chociaż z założenia miały być jedynie uzupełnieniem niektórych zestawów, bez wątpienia stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli firmy, często będąc sprzedawane nawet jako samodzielny produkt. Chociaż forma typowego „ludzika” z klocków Lego jest ikoniczna, to jego silnie uproszczona forma niekoniecznie przypada do gustu dziewczynkom.

Z tego właśnie Lego Friends zestawy stawiają na nieco inne rozwiązanie, rezygnując z klasycznych minifigurek na rzecz ich zmodyfikowanego wariantu. Są to postacie o większej ilości detali, przedstawione w nieco bardziej realistycznych proporcjach, przypominając nieco plastikowe lalki. Mają one mniej punktów artykulacji, jednak łatwiej wkomponować je w klockowe budowle.