dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

krem do twarzy
Lifestyle Uroda

Krem do twarzy do każdego typu skóry – jakie składniki powinien zawierać?

Przeglądając oferty najróżniejszych marek kosmetycznych można zauważyć różne podziały kosmetyków do twarzy. Do cery naczynkowej, do cery tłustej, do cery suchej, pozbawionej blasku… Opisów jest całkiem sporo. Jednak rynek kosmetyczny cały czas ulega zmianom. Można to zauważyć chociażby po wycofywaniu się większości marek z oznaczenia kosmetyków ze względu na przeznaczenie do danej grupy wiekowej. Tak samo dzieje się z typem cery!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy krem powinno dobierać się do typu cery
  • jaki krem nawilżający wybrać
  • jakie składniki zawiera dobry krem do twarzy

Wybór kremu do twarzy a typ cery

Krem należy dobrać odpowiednio do potrzeb naszej skóry. Podpowiedzią może być oczywiście oznakowanie producenta, który zazwyczaj podaje, do jakiej cery przeznaczony jest kosmetyk. Ale! Nie powinniśmy w tej kwestii być bezgranicznie ufni, szczególnie, gdy wybieramy nowe kosmetyki od marki, której jeszcze nie testowaliśmy! Najlepiej więc najpierw określić, jakie potrzeby ma nasza cera, a następnie zapoznać się ze składem. Odpowiedz sobie na kilka pytań, aby wybrać odpowiedni, najlepiej naturalny krem do twarzy:

Jaka jest Twoja skóra zaraz po umyciu?

Jeśli odczuwasz ściągnięcie, a skóra szybko wysycha samoistnie, to najprawdopodobniej jesteś posiadaczką cery suchej. Przy lekkim uczuciu ściągnięcia poza strefą T, można określić ją jako mieszaną. Z kolei brak uczucia ściągnięcia charakteryzuje cerę normalną i tłustą. 

Czy Twoja skóra się błyszczy?

Błyszczenie skóry jedynie w strefie T świadczy najprawdopodobniej o cerze mieszanej. Świecenie się całej skóry może mówić o cerze tłustej, a w pełni matowa twarz najczęściej towarzyszy cerze suchej. 

Co jeszcze warto zaobserwować w zachowaniu skóry?

Istotną wskazówką przy określaniu typu skóry jest to, jak zachowuje się przy noszeniu makijażu. Przy suchej cerze podkład może uwidocznić suche skórki, a przy tłustej szybko zacząć się błyszczeć. Sucha cera szybciej wchłania produkty, które stosujemy przy pielęgnacji, a tłusta raczej pozostawia je na powierzchni dłużej. Tłusta cera ma często widoczne pory i skłonność do zapychania. 

Krem nawilżający do każdego typu cery – jaki?

Biorąc pod uwagę szereg różnic pomiędzy konkretnymi typami cery można kwestionować słuszność kosmetyków takich jak kremy do twarzy dla każdego typu skóry. Jednak wcale nie jest to zły pomysł! Niektóre składniki działają dobrze na praktycznie każdą cerę. Mowa tu np. o niacynamidzie. Krem do twarzy dla każdego typu skóry z tym składnikiem zadziała naprawdę świetnie! Oczywiście może okazać się, że jesteśmy na niego uczulone lub nie działa on korzystnie na naszą skórę. Nie jest to jednak wynikiem samego rozpoznania, czy nasza skóra jest tłusta czy sucha. Takich “uniwersalnych” składników jest znacznie więcej. Warto patrzeć jednak nie tylko na same składniki. Wegański krem do twarzy, a także przede wszystkim naturalny w jak największym procencie to coraz częściej ważny czynniki przemawiający na plus danego kosmetyku. Świadomość konsumentów w tym temacie cały czas wzrasta!

Jakich składników szukać w kremie do twarzy?

Naturalny krem do twarzy może zawierać nawet ponad 95% składników pochodzących z przyrody! To pokazuje, jak zaawansowana jest obecnie kosmetyka, ale i bogactwo świata roślin. Krem nawilżający z niacynamidem nadaje się nawet dla wrażliwych cer. Wykazuje działanie łagodzące i wzmacniające dla bariery hydrolipidowej, która jest niezwykle ważna! Taki naturalny krem do twarzy możesz kupić tutaj: https://www.nudmuses.com/pl/shop. Krem z algami pomaga przywrócić optymalne nawilżenie, a odpowiedni poziom nawilżenia jest pożądanym efektem dla każdego typu cery, także tłustej, która również go potrzebuje. Krem z algą undarią pierzastodzielną w połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty może także zapewnić efekt redukcji zmarszczek. Warto więc wybrać produkt, który ma oba te składniki.