dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

Kremy i balsamy do ciała
Zakupy

Kremy i balsamy do ciała – w poszukiwaniu skutecznych kosmetyków pielęgnacyjnych

Choć lista kosmetyków, z których powinniśmy korzystać podczas codziennej pielęgnacji jest nam dobrze znana, ich wybór wcale nie jest przez to prostszy. Warto więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jak szukać tych najpopularniejszych, jeśli chce się, żeby były one naprawdę skuteczne.

Jak wybierać krem do twarzy?

Osoby zawodowo zajmujące się doradztwem w zakresie codziennej pielęgnacji nie mają wątpliwości, co do tego, że krem do twarzy jest jednym z najważniejszych kosmetyków. Zwykle zwraca się przy tym uwagę na to, że w kobiecej kosmetyczce powinien znajdować się nie jeden krem, ale dwa tego rodzaju rozwiązania – jedno przeznaczone do pielęgnacji dziennej, a drugie – do nocnej.

Kremy do twarzy na dzień przeważnie mają do spełnienia dwa zadania. Najważniejszym wydaje się zabezpieczenie naskórka przed naturalnym dla niego procesem utraty wilgoci. Trudno jednak mówić o udanym zakupie również wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się krem do twarzy, który nie chroni przed działaniem promieniowania UV. Co warte podkreślenia, ochrona przed szkodliwym promieniowaniem przyda się nam nie tylko latem, ale i w czasie innych pór roku.

Kremy na noc są często promowane jako te, które wykorzystuje się do zadań specjalnych. Nocą nasza skóra uruchamia naturalne dla siebie procesy naprawcze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby dodatkowo je wzmocnić stosując choćby preparaty o działaniu przeciwzmarszczkowym. Nie można też zapominać o tym, że skład kremu należy uzależnić nie tylko od tego, z jakim typem cery mamy do czynienia, ale i od tego, w jakim jesteśmy wieku.

Dla kogo balsamy do ciała?

O ile krem do twarzy jest kosmetykiem cieszącym się dużą popularnością, a w związku z tym chętnie używanym, o tyle balsamy do ciała budzą pewne wątpliwości. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy stosowanie ich w codziennej pielęgnacji ma w ogóle sens. Czy nie są one po prostu kolejną propozycją koncernów kosmetycznych, która ma nas skłaniać do wydawania pieniędzy?

Za używaniem balsamów do ciała regularnie przemawia co najmniej kilka argumentów. To przecież właśnie one zatrzymują nawilżenie skóry, przedłużają więc efekt, jaki niesie za sobą gorąca kąpiel lub prysznic. One też przyczyniają się do tego, że skóra jest gładsza i mniej podatna na podrażnienia. Wśród balsamów nie brakuje też takich, które są w stanie nadać skórze delikatny zapach. Są one doskonałym przykładem rozwiązania, dzięki któremu w domowym zaciszu można cieszyć się skutecznością aromaterapii.