dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

Zdrowie

Maska FFP3: apteka czy polecany sklep internetowy?

Duże zapotrzebowanie na maseczki ochronne sprawiło, że w pewnym momencie pandemii można było kupić środki ochrony własnej niemal wszędzie. Wiele osób zastanawiało się jednak, czy te ze „zwyczajnych” sklepów są równie dobre, jak te z apteki. Tymczasem okazuje się, że to nie miejsce zakupu jest ważne, a rodzaj nabywanego produktu. O tym, jaki poziom ochrony zapewnia dowiesz się z oznakowania na opakowaniu. Producent wskazuje tu, miejsce powstania maski, stopień filtracji, certyfikaty i to, czy produkt jest przeznaczony do jednorazowe czy wielokrotnego użytku.

Zakup maski FFP3 w aptece

Być może instynktownie pierwszym miejscem, które chcesz odwiedzić w poszukiwaniu maski FFP3 jest apteka. Jednak nie zawsze będzie to najlepszy wybór. Dlaczego? W czasie zagrożenia epidemiologicznego lepiej jest zostać w domu i unikać skupisk ludzkich. Szczególnie w miejscach, w których mogą też pojawiać się osoby potencjalnie zarażone i rozprzestrzeniające wirusa. Apteki przez wielu nazywane są siedliskiem zarazków, więc również Ty, jeśli jesteś chory zrezygnuj z wizyty w tym i innych miejscach, aby nie narażać otoczenia.

W aptekach nie zawsze też znajdziesz asortyment, jakiego szukasz. Np. maski FFP3 to dość wyspecjalizowane produkty, które bywają niedostępne w powszechnej sprzedaży. Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć je online i w ten sam sposób zamówić, oszczędzając nie tylko czas, ale też pieniądze.

Zakup maski w dobrym sklepie internetowym

W sieci działają sklepy o profilu medycznym wyspecjalizowane w sprzedaży artykułów ochronnych. Są wśród nich także maseczki – zarówno podstawowe modele chirurgiczne przeznaczone do jednorazowego użytku, jak i wielowarstwowe, z zaworkami, maseczki FFP3 nazywane też przeciwpyłowymi. Zatrzymują one sporo zanieczyszczeń lotnych z powietrza, zapewniając użytkownikowi świeży mikroklimat.

W sklepach internetowych:

  • asortyment jest znacznie bogatszy i zazwyczaj problemem nie jest kupowanie nawet większych ilości maseczek,
  • ceny produktów są niższe niż w punktach stacjonarnych, szczególnie w aptekach,
  • każda maseczka jest szczegółowo opisana, więc wiesz dokładnie, jaki ma stopień filtracji, czy jest jednorazowa czy przeznaczona do wielokrotnego użytku, gdzie została wyprodukowana,
  • możesz kupować wygodnie i szybko z dostawą na wskazany adres, natomiast bez konieczności wychodzenia z domu.

Temat kupowania maseczek, a zwłaszcza miejsc, w których te zakupy można zrobić, jest dość szeroki i często poruszany. Poczytasz o nim także tutaj: https://medivon.pl/maska-ffp3-apteka-czy-polecany-sklep-internetowy/