dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

terapia fotomedyczna na trądzik
Uroda

Na czym polega terapia fotomedyczna na trądzik?

Cera trądzikowa to problem, z którym zmaga się wiele osób. Wygląda ona bardzo nieestetycznie i wymaga leczenia. Charakterystycznymi cechami cery trądzikowej są ropne zmiany i rozszerzone pory. Przyczyny powstawania trądziku są różne, najczęściej jednak są to predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne organizmu, nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych oraz bakterie i grzyby. Trądzik można zwalczać za pomocą kosmetyków, lekarstw lub specjalistycznymi zabiegami w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej i lepszych gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi na cerę trądzikową dostępne w gabinetach medycyny estetycznej

Do najpopularniejszych zabiegów na trądzik przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych bądź medycyny estetycznej należą zabiegi z kwasami. Jest to metoda najczęściej stosowana. Pozwala ona na złuszczenie martwego naskórka, usuwają nadmiar sebum, a dzięki temu poprawia się koloryt skóry. Kwasy natychmiast wnikają w skórę i dzięki temu rezultaty widać od razu. Kurację taka najlepiej wykonać na wiosnę albo jesienią, kiedy słońce nie grzeje zbyt mocno.
Peelingi kawitacyjne przeprowadzane są za pomocą urządzenia, które emitują ultradźwięki. Zabieg ten usuwa martwy naskórek, wygładza skórę.

Do wilgotnej skóry przykładane jest urządzenie, które wytwarza fale dźwiękowe. Pod ich wpływem martwe komórki odpadają.
Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza zewnętrzna warstwę naskórka, co prowadzi do przyspieszenia procesu, który jest odpowiedzialny za odbudowę naskórka. Zwiększa przepływ krwi w skórze właściwej, a także produkcję włókien kolagenowych.

Terapia fotomedyczna na trądzik

Fotomedycyna zajmuje się leczeniem schorzeń wywołanych przez wirusy, chorób psychicznych, czy innych bardziej złożonych. To również doskonała terapia fotomedyczna na trądzik. Poprawia zdrowie komórek, łagodzi ból i eliminuje trądzik, zmniejsza także oznaki starzenia. znacznie skraca czas potrzebny do zagojenia się tkanek.

Zaawansowana technologia pozwala na równoczesne działanie trzech fal światła różnej długości w zwalczaniu niedoskonałości cery na każdej głębokości. Światło czerwone, podczerwone i niebieskie ma szerokie wykorzystanie terapeutyczne, a ponieważ zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny, a przy tym nie wymaga rekonwalescencji i jest całkowicie bezpieczny.

Niebieskie światło zabija w zarodku bakterie trądziku, które wytwarzają porfiryny. Wystawienie ich na działanie fal świetlnych zabija je i stan zapalny, trądzik zanika. Żeby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy wziąć serię zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *