dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

najzdrowsze warzywa
Lifestyle

Najzdrowsze warzywa

Już nasze babki wiedziały, że warzywa to samo zdrowie.
Podawane były w różnych formach, zazwyczaj zup, czy sałatek.
Odpowiednio przygotowane zasmakują nawet największym niejadkom, którymi zazwyczaj są małe dzieci.
To prawdziwa bomba witaminowa dla naszego organizmu.
Warto więc, by nie tylko było dodatkiem w codziennej diecie, ale jej podstawą.

Które z warzyw zawierają w sobie najwięcej witamin, niezbędnych dla zdrowia i odpowiedniej kondycji całego organizmu?

Jednym z najzdrowszych warzyw, jest brokuł, zawiera w sobie kaempferol działający przeciwzapalnie i zapobiega alergią. Bogaty jest również w witaminy A i K, witaminy te wzmacniają kości, chronią oczy oraz opóźniają procesy starzenia. To jednak tylko nieliczne pozytywne skutki tego warzywa.
Kolejnym warzywem, na które warto zwrócić uwagę, jest brukselka, warzywo to zawiera w sobie dużo kwasu foliowego, witamin z grupy B, C i K.
W przypadku tych dwóch warzyw trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z ich ilością, spożywane w nadmiarze wywołują efekt wzdymający, to ważne, by nie przesadzać z ich ilością zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Jeszcze jedno warzywo w kolorze zielonym, które warto włączyć do diety, to szpinak. Pomaga on w walce z nadciśnieniem i miażdżycą.
Ma w sobie dużo żelaza, to dobre źródło tego składnika dla osób mających problem z jego przyswajaniem oraz dla wegetarian.

Nie tylko bulwy warzyw są bardzo zdrowe dla naszego organizmu.
Polecamy jeść również natki, na przykład natka pietruszki zawiera w sobie dużo potasu, żelaza oraz witaminy C.

Często pomijanym warzywem jest jarmuż, a szkoda, bo zajmuje czołowe miejsce wśród zdrowych warzyw. Zapobiega rozwojowi nowotworów i działa antybakteryjnie.
Dla kobiet w okresie rozrodczym polecamy spożywanie buraka, ponieważ zawiera on w swoim składzie dużą ilość kwasu foliowego.

Bardzo zdrowym warzywem jest również bardzo popularna w okresie listopada dynia. Powinna być kojarzona nie tylko z ozdobą na Halloween, ale i zdrowym warzywem. Dostarcza do organizmu magnez, potas, beta-karoten oraz witaminę A. Polecany jest w walce z reumatyzmem, astmą oraz osteoporozą.

Kojarzona z królikiem marchewka również wysoko klasyfikuje się w rankingu na najzdrowsze warzywa. Zawiera w sobie beta-karoten, który nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd skóry, włosów, czy paznokci, ale i poprawia wzrok.

Warto dbać o zbilansowaną dietę i dostarczać do organizmu warzyw w odpowiednich ilościach. Powinniśmy pamiętać o tym, jak dobrze wpływają one na zdrowie i rozwój naszego organizmu.

Przeczytaj więcej na rzeczyznatury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.