dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

nici pdo
Uroda

Nici PDO i inne sposoby na odmładzanie

Odmładzanie to zdecydowanie najważniejszy obszar zainteresowania medycyny estetycznej. Jest to związane z coraz większym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi. Współczesny człowiek nie chce już, by wygląd zdradzał jego wiek i nawet osoby mocno dojrzałe pragną móc pochwalić się świeżą, młodzieńczą cerą. Sposobów na to jest wiele: botoks, nici PDO, laser. Którą z metod warto wybrać?

Naturalność w cenie

Różne zabiegi medycyny estetycznej dają różne efekty w zakresie odmładzania. Chodzi tu nie tylko o skuteczność, ale też o kwestię naturalności. Obecnie najbardziej cenione są te zabiegi, które pozwalają odmłodzić skórę, ale jednocześnie nie zmieniają jej na niekorzyść. Z wolna więc zainteresowanie odwraca się od metod deformujących twarz, jak wypełniacze typu botoks czy nawet kwas hialuronowy. Oczywiście dobry lekarz jest w stanie nawet takie zabiegi wykonać w sposób gwarantujący naturalny wygląd. Nie jest to jednak regułą, o czym najlepiej świadczą twarze wielu gwiazd kina czy muzyki, przybierające karykaturalny wygląd. Kto nie chce tak wyglądać, ale jednocześnie nie zamierza godzić się ze zmarszczkami, może zdecydować się na przykład na zastosowanie wspomnianych nici PDO czy też innych metod nieoperacyjnego liftingu. Klasyczny lifting to dość poważna operacja chirurgiczna, polegająca na mechanicznym naciągnięciu skóry, co przywraca jej odpowiednie napięcie. Takie zabiegi chirurgii plastycznej są już jednak wykonywane rzadko, ponieważ wypierają je propozycje medycyny estetycznej, dużo mniej inwazyjne.
Oczywiście metodą gwarantującą świetne efekty, a jednocześnie wygląd identyczny z naturalnym, jest laser. Wiele osób decyduje się też na zabiegi wykorzystujące podczerwień.

Nie tylko twarz

Naukowcy opracowujący metody odmładzania od jakiegoś czasu zaczęli mocniej zdawać sobie sprawę z tego, że by efekt był satysfakcjonujący, odmłodzeniu musi ulec nie tylko twarz. Kiedy skupia się wyłącznie na niej, wiek nadal może zdradzać kontrastująca z nim, widocznie zwiotczała szyja, wyglądający staro dekolt, a nawet dłonie. Te ostatnie mogą starzeć się szczególnie szybko, gdyż pokrywająca je skóra jest cienka, pozbawiona gruczołów łojowych, a więc naturalnego nawilżenia, a także podatna na wysuszanie.
Wszystkie te obszary można jednak z powodzeniem odmłodzić za pomocą właśnie nici kolagenowych, a także lasera i podczerwieni. Można zatem zadbać o wszystkie elementy swojej urody, dzięki czemu nic nie będzie zdradzało prawdziwego wieku i przypominało o upływającym czasie. Jest to niewątpliwie bardzo nęcące.