dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

sprzęt fryzjerki
Lifestyle

Niezbędny sprzęt fryzjerki

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym fryzjerem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym zawodem, istnieją pewne podstawowe narzędzia, w które salon fryzjerski powinien być zawsze zaopatrzony.

Niezbędny sprzęt fryzjerski w każdym salonie

  1. Uniwersalne nożyce

Standardowy rozmiar, którego używa większość fryzjerów to 5,5 cala do 6,5 cala w zależności od rezultatów, jakie chcą uzyskać. Nożyce 5,5 cala są idealne do precyzyjnego cięcia, podczas gdy dłuższe nożyce – 6-7 cali, sprawdzają się przy większych pracach, takich jak duże sekcje, cięcie kompresyjne i głębokie teksturowanie. Dłuższe nożyce skracają również czas potrzebny do wykonania boba na jednej długości lub techniki „nożyczki za grzebieniem”i pozwalają na wygodne cięcie włosów wokół twarzy klienta.

  1. Nożyce do mieszania

Jeśli chcesz szybko pozbyć się ciężaru, zmiękczyć linie lub dodać kontrolowaną teksturę, potrzebujesz nożyc do mieszania. To uniwersalne narzędzie, nazywane czasem nożycami do cieniowania, ma z jednej strony równomiernie rozmieszczone zęby, a z drugiej proste, tępe ostrze. Szukaj profesjonalnych nożyc do blendowania (zwanych również profesjonalnymi nożycami do przerzedzania lub profesjonalnymi nożycami do nadawania tekstury) o umiarkowanej masie, aby można było ich używać do delikatnego usuwania linii, nadawania tekstury i regulowania masy w obrębie kształtu. Aby uzyskać najlepszą wydajność, nożyce do mieszania powinny mieć wypukłe ostrza i przeciwstawne uchwyty, tak aby były odwracalne.

  1. Mocna, ale lekka suszarka

Czym jest fryzjer bez suszarki? Obok nożyczek jest to bezsprzecznie najważniejsze narzędzie w zestawie fryzjera. Warto wybrać coś na tyle lekkiego, że pod koniec dnia fryzjer nie będzie zmęczony dźwiganiem suszarki.

  1. Lokówka

Lokówka na tyle uniwersalna, że pozwala na stworzenie wielu różnych stylizacji, ponieważ jej baryłka nie jest tak mała, abyś mogła ułożyć ciasne ringi, a jednocześnie jest wystarczająco duża, aby zapewnić odpowiednią ilość wygięć i fal. Owijając włosy wokół bębna za pomocą różnych technik, uzyskasz loki o różnym stopniu skrętu — od luźnych po wyrafinowane.

  1. Brzytwa

Jest to jedno z narzędzi, które jest niezbędne do szybkiego usuwania włosów przy jednoczesnym budowaniu niesamowitej tekstury.

  1. Szczotka z łopatkami

Jeśli chodzi o szybkie i bezpieczne rozplątywanie włosów, nie ma nic lepszego niż szczotka z łopatkami, która wykona całą robotę. Szukaj ich z miękką, amortyzowaną podstawą i nylonowym włosiem o kulistych końcówkach z domieszką turmalinu. Dzięki temu włosy będą bardziej napięte i lśniące przy mniejszym nakładzie pracy.

  1. Odpowiednie grzebienie

Różnorodne grzebienie ułatwią każdą pracę — tworzenie czystych sekcji podczas strzyżenia, koloryzacji lub stylizacji włosów; techniki „nożyczki nad grzebieniem”lub „maszynka do strzyżenia nad grzebieniem”; rozdzielanie, prostowanie i układanie włosów. Zestaw grzebieni zawierający grzebień z ogonem, krótki grzebień do strzyżenia, długi grzebień do strzyżenia i szeroki grzebień do strzyżenia spełni wszystkie oczekiwania.

W https://fryzjersklep.pl/ zakupisz wszystkie wyżej wspomniane produkty.