dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

usuwanie blizn
Uroda

Skuteczne usuwanie blizn

Żadna blizna nie dodaje uroku, niezależnie od genezy jej powstania. Ludzie zmagają się z przeróżnymi zmianami tego rodzaju – po zabiegach chirurgicznych, urazach czy trądziku. W jaki sposób można się ich pozbyć? Czy usuwanie blizn w ogóle jest możliwe? Do wyboru jest wiele metod.

Środki z apteki

Oczywiście im wcześnie zacznie się walczyć z bliznami, tym lepiej. W aptekach można znaleźć specjalne maści, kremy, a także plastry, przeznaczone przede wszystkim do użytku w przypadku blizn pooperacyjnych, po różnego rodzaju urazach czy oparzeniach. Opinie na ich temat są różne, ale raczej nie można spodziewać się, że za pomocą takich preparatów, mających na celu przede wszystkim regenerację skóry, usunie się niechciane zmiany całkowicie. Problemem może być też bowiem inny kolor (zwykle jaśniejszy), a nawet faktura skóry. Wiele też jednak oczywiście zależy od tego, jakiego charakteru jest zmiana, gdzie się znajduje i jak jest duża.

Mikrodermabrazja

W przypadku niewielkich i płytkich zmian można próbować pozbyć się ich na własną rękę, często wykonując peelingi. Mają one działanie złuszczające, a więc pozwalają w pewnym stopniu pozbyć się starej, uszkodzonej skóry. Zmuszają też skórę do regeneracji oraz usuwają przebarwienia. Gdy jednak potrzeba silniejszego efektu, trzeba zdać się na profesjonalistów. Zabiegiem często polecanym w przypadku różnego rodzaju blizn, także potrądzikowych, a nawet rozstępów, jest mikrodermabrazja, polegająca na bardzo silnym złuszczeniu skóry. Jest to zabieg niezwykle skuteczny, zdolny pozbywać się blizn, przebarwień, a nawet drobniejszych zmarszczek, a na najlepsze efekty można liczyć, stosując go w seriach. Zwykle jednak już po pierwszym zabiegu można zobaczyć efekty. Kiedy wykona się kilka, zaleconych zabiegów, z pewnością blizna będzie jeśli nie zupełnie usunięta, to znacznie mniej widoczna.

Laser

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych i wszelkich innych, a także rozstępów, to zabieg, który nie ma prawa nie dać efektów. Laser jest cudownym urządzeniem, które radzi sobie nawet tam, gdzie wszelkie inne metody zawodzą, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem z pewnością są warte wszelkich pieniędzy. Laserowo można też wywabiać ślady po usuniętych tatuażach i wszelkie inne zmiany. Laser jest najlepszą opcją także wówczas, gdy blizna jest rozległa, na przykład po oparzeniu.

Tatuaż

Kiedy nie chce się lub nie można usunąć blizny, można zdecydować się na jej sprytne ukrycie poprzez… tatuaż. Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe, ale w wielu przypadkach jak najbardziej tak. Warto to przemyśleć.