dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

Tatuaż typu bransoletka
Uroda

Tatuaż typu bransoletka – czy to dobry wybór?

Wiele osób zastanawia się nad wykonaniem pierwszego tatuażu i boi się, że po pewnym czasie dziara im się znudzi i będą chciały ją usunąć. Wśród popularnych motywów są tatuaże typu bransoletka. Mogą być minimalistyczne, ale i bogato zdobione, generalnie odwoływać się do bieżących trendów jubilerskich. Czy taki tatuaż to dobry wybór?

Minimalizm jest w modzie i nie zapowiada się, aby miało się to skończyć

Najczęściej tatuaże bransoletki wybierają kobiety, jednak i mężczyźni mogą się z nimi dobrze prezentować, wszak mogą zdecydować się na odwzorowanie bransoletki skórzanej. Warto podkreślić, że takie tatuaże są zwykle bardzo minimalistyczne i nic nie wskazuje na to, by miały wyjść z mody. W końcu minimalizm jest jednym z trendów i to obserwowanym wszędzie. Tworzymy garderobę kapsułową, aby nie kupować zbyt wiele ubrań i nie generować dodatkowych śmieci, które trudno się rozkładają. Korzystamy coraz częściej z ekologicznych środków transportu, bo chcemy dbać o planetę i zamiast samochodu wiele osób w mieście wybiera rower albo hulajnogę. Trend minimalizmu obserwujemy również w diecie, gdzie popularne są te pudełkowe, ściśle zbilansowane i podzielone na pory dnia, zapobiegające podjadaniu. Minimalizm panuje też we wnętrzach, bo te przeładowane przytłaczają i nie pozwalają odpocząć. Tak można by wymieniać długo jednak wracając to tatuaży bransoletek nie rzucają się one w oczy, a jednocześnie są subtelną ozdobą.

Mniejsza powierzchnia tatuażu sprawia, że szybciej się goi

Jeśli zastanawiasz się, czy tatuaż typu bransoletka to dobry wybór, to wiedz, że im mniejsza jest powierzchnia tatuażu, tym szybciej się on goi. Zatem ten proces nie będzie niczym „niekończąca się opowieść” i bardzo szybko możesz przez to przebrnąć. To kolejny argument za wykonaniem sobie takiego tatuażu. Oczywiście musisz pamiętać, że smarowanie tatuażu kremem w tym przypadku także jest absolutnie niezbędne. W ten sposób można jeszcze przyspieszyć proces gojenia, a dodatkowo zapobiec zakażeniu. Po umyciu tatuażu łagodnym żelem do mycia tatuażu, należy go gruntownie natłuścić i krem na tatuaż sprawi, że skóra będzie chroniona także przed przesuszeniem w czasie gojenia. Oczywiście pojawienie się strupków jest naturalnym procesem gojenia i nie należy ich zdrapywać. Dalsze konsekwentne smarowanie tatuażu kremem jest konieczne aż do momentu całkowitego wygojenia i odpadnięcia strupków.

Biżuteryjny tatuaż pasuje do wszystkiego

Wiele osób obawia się, że tatuaż będzie kolidował z bardziej formalnym dress code. W przypadku tatuażu typu bransoletka nie ma takiej obawy, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Kiedy można, warto go wyeksponować, a w sytuacji gdy nie można łatwo go przesłonić elementami garderoby czy dodatkami, jak choćby zegarkiem. Biżuteryjny tatuaż typu bransoletka nie będzie gryzł się z garniturem ani suknią wieczorową czy ślubną. Oczywiście na co dzień świetnie się sprawdzi do każdej stylizacji.

Jeśli wcześniej został wykonany skrypt, to takie tatuaże będą do siebie pasować

Często problemem jest dopasowanie stylów tatuażu, gdy ma się więcej dziar. Te minimalistyczne, warto dopasowywać do siebie. Dzięki temu nie zostaną one przytłoczone przez kolejne dziary. Dlatego jeśli wcześniej został zrobiony skrypt, to uzupełnieniem dla niego może być tatuaż typu bransoletka. Takie dziary świetnie ze sobą współgrają.

Można dokładać kolejne bransoletki i może to wyglądać świetnie – wybierz, jeśli chcesz mieć ozdobę ciała, a nie lubisz nosić biżuterii

Tatuaż typu bransoletka to dobry wybór dla wszystkich, którzy nie lubią z różnych powodów nosić biżuterii. Często jest to niemożliwe z powodu wykonywanych obowiązków, bo biżuterię trzeba po prostu ściągnąć. Tego problemu nie ma w przypadku tatuażu. Zatem jest on piękną ozdobą ciała w czasie aktywności sportowej czy wykonywania precyzyjnych prac manualnych. Ponadto można dokładać kolejne tatuaże bransoletki i trudno tu uzyskać efekt przeładowania.

Jak widać tatuaże typu bransoletki to świetny wybór. Warto się na taki zdecydować. Nawet gdy to Twoja pierwsza dziara, na pewno nie będziesz żałować. To właśnie świetny tatuaż na start przygody z tatuowaniem ciała.