dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

usuwanie zmarszczek botox
Lifestyle

Usuwanie zmarszczek – botox i inne możliwości

Obecnie mało kto godzi się ze zmianami, jakie na jego twarzy wywiera upływający czas. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają zarówno na zapobieganie starzeniu, jak i usuwanie jego skutków, niezależnie od tego, jak bardzo są utrwalone. W grę wchodzi skuteczne usuwanie zmarszczek botox, kwas hialuronowy czy coś innego? Co warto wybrać?

Botox

Zabieg ten cieszy się sporą popularnością, nie tylko w Polsce. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest prosty do przeprowadzenia, a także niedrogi i bezpieczny, a przy tym daje efekty od razu. Polega na wstrzyknięciu w miejsca, w których pojawiają się zmarszczki mimiczne, toksyny botulinowej, która wypełnia zmarszczki, a także zapobiega ich pojawianiu się w bliskiej przyszłości dzięki ograniczaniu ruchomości zmarszczek mimicznych. Zabieg ten jest tak prosty, że żartobliwie mówi się, że Amerykanie, będący jego szczególnymi wielbicielami, wykonują go w przerwie na lunch. Nie wszystkim jednak odpowiada mało naturalny efekt. Wówczas z pomocą przychodzą inne zabiegi.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg ten daje nieco naturalniejszy efekt, a przy tym można go przeprowadzać w przypadku wszelkich zmian starzeniowych, nie tylko zmarszczek mimicznych. Jego zaletą jest to, że nie tylko wypełnia zmarszczki, ale też nawilża skórę i zapobiega jej starzeniu się dzięki temu, że kwas hialuronowy wiąże w skórze cząsteczki wody.

Nici liftingujące

Nici liftingujące PDO są tym bardziej dobrym wyborem, że za ich pomocą można odmładzać i ujędrniać nie tylko twarz, ale też dekolt, szyję, biust, dłonie czy wewnętrzne części ud. Jest to specyficzny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu pod skórę kolagenowych nici, będących dla niej rusztowaniem i powodujące jej napięcie. Efekt jest taki sam jak w przypadku klasycznego liftingu. Osoby, które zdecydują się na to rozwiązanie, mogą cieszyć się naturalnym wyglądem twarzy. Muszą też jednak zdawać sobie sprawę z tego, że efekt odmłodzenia minie po jakimś czasie, gdyż dojdzie do wchłonięcia nici przez organizm. Zabieg trzeba więc ponawiać.

Laser

Jest to metoda ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na wielką skuteczność (niektórzy nawet skłonni są uważać, że laser działa skuteczniej niż cokolwiek innego), ale też naturalny efekt. Jeśli ktoś obawia się, że zabiegi odmładzające zdeformują jego twarz i interwencja będzie widoczna na pierwszy rzut oka, zabiegi laserowe na pewno będą dla niego najlepszym rozwiązaniem. Ich wielką zaletą jest też fakt, że są one zupełnie bezpieczne.