dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

domowe sposoby na nawilżenie twarzy
Lifestyle

Wypróbowane domowe sposoby na nawilżenie skóry twarzy

Przyczyną suchej skóry może być wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, jak również jej nieodpowiednia pielęgnacja. W przypadku kiedy wolimy zastosować naturalne składniki w celu jej nawilżenia, możemy wypróbować domowe sposoby.

Co sprawia, że skóra się przesusza?

Oprócz nieodpowiedniej pielęgnacji i czynników zewnętrznych do przesuszenia skóry może dojść również z powodu zmian alergicznych. W związku ze spożywaniem przetworzonej żywności, czy przebywaniem w suchych pomieszczeniach, skóra staje się szorstka i zaczyna ulegać procesom starzenia. Jeśli nie chcemy, aby nasza skóra szybko się wysuszała, powinniśmy ograniczyć:
– spożywanie alkoholu,
– nadmierne opalanie,
– spożywanie tłuszczy.
Warto również dobrze nawodnić organizm, pijąc codziennie odpowiednią ilość wody.

Jak nawilżyć skórę?

Jeśli chcemy, aby nasza skóra została nawilżona, należy codziennie ją pielęgnować. W pierwszej kolejności nie możemy zapomnieć o odpowiednim oczyszczeniu twarzy produktami do tego przeznaczonymi. Raz w tygodniu dobrze zrobić peeling, który zetrze martwy naskórek pozostawiając skórę miękką i odżywioną oraz maseczkę zrobioną z naturalnych składników. Na co dzień zalecane jest stosowanie kremów nawilżających na oczyszczoną skórę twarzy.

Domowe sposoby na nawilżenie twarzy

Najlepszym domowym sposobem na nawilżenie twarzy są maseczki, które można zrobić z różnych produktów.
1. Maseczka z mleka i miodu – wymieszaj składniki, pozostaw na twarzy przez 20 minut. W efekcie skóra stanie się nawilżona, a podrażnienia zostaną złagodzone.
2. Maseczka z awokado – do jej wykonania potrzebne będzie 1/2 awokado, 2 łyżki miodu, 1 łyżka soku z cytryny, 1 łyżka octu jabłkowego, 2 łyżki płatków owsianych. Wszystkie składniki wystarczy zagnieść i blendować razem, tak powstałą masę nakładamy na twarz pozostawiając przez około 20 minut, następnie wystarczy przemyć twarz letnią wodą. Taka maseczka oprócz nawilżenia zetrze również martwy naskórek.
3. Maseczka z jajka – dzięki zawartym w jajku witaminom, maseczka odżywi i nawilży naszą skórę, wystarczy rozgnieść żółtko i wmasować w skórę pozostawiając na 20 minut.
4. Maseczka z miodu i mleka – doskonała do nawilżenia twarzy, aby ją przygotować należy zmieszać 2 łyżki miodu z 2 łyżkami ciepłego mleka i pozostawić przez ok. pół godziny na twarzy.
5. Oliwa z oliwek – skóra twarzy posmarowana oliwą z oliwek w bardzo szybki sposób stanie się miękka, nawilżona i pełna blasku.

Pamiętajmy, że maseczki przygotowane przez nas w domu są o wiele skuteczniejsze od tych, które dostępne są w drogeriach.