dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

zdrowe przekąski
Lifestyle

Zdrowe przekąski – co jeść między posiłkami?

Każdy lubi podjadać pomiędzy posiłkami. Jest to silniejsze od nas i w sposób magnetyczny wręcz ciągnie nas do lodówki lub też do pudełeczka z ciasteczkami, w którym mogą znajdować się przekąski. Jak się jednak okazuje, wcale nie muszą to być rzeczy niezdrowe, tak jak utarło się powszechnie. Zdrowe przekąski są nie tylko równie smaczne, co te niezdrowe, lecz co więcej, bardzo pozytywnie wpływają na cały organizm. Co zatem warto podjadać?

Czym są zdrowe przekąski?

Zanim jednak przejdziemy do tego, co konkretnie może być przygotowane jako zdrowa przekąska, najpierw warto się zastanowić nad tym, czym ona w ogóle może być. Dlaczego powszechnie podjadane rzeczy nie powinny być zaliczane do zdrowych przekąsek?
Na samym początku warto zauważyć, że przekąskami, a tym bardziej zdrowymi, nie powinno się nazywać różnego rodzaju słodyczy. Ich głównym składnikiem jest bowiem cukier, który jak wiadomo, choć smaczny i chętnie spożywany, to jednak nie jest najzdrowszy. Z tego też powodu powszechnie się utarło, że zdrowa przekąska to coś, co nie ma smaku. Jest to błąd, ponieważ znaleźć można wiele smacznych, a przy tym dostarczających do organizmu potrzebne substancje drobnych posiłków. Pamiętać bowiem trzeba o tym, że taka przekąska musi zawierać w sobie odpowiednio dużą ilość mikroskładników, węglowodanów, a także witamin. Czym zatem mogą być takie przekąski?

Co można przygotować?

Po co można sięgnąć, gdy chce się zjeść coś zdrowego i pełnowartościowego pomiędzy posiłkami? Rewelacyjną propozycją są w tym wypadku chipsy. Nie te klasyczne, wykonane ze smażonego w tłuszczu ziemniaka, który dodatkowo okraszony jest sztucznymi przyprawami i konserwantami, lecz tymi, które wykonane są samodzielnie w domu z warzyw lub owoców. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku np. marchewka, która smażona na oleju z oliwek z dodatkiem słodkiej i ostrej papryki, będzie rewelacyjnym smakołykiem pomiędzy posiłkami. Inną bardzo ciekawą propozycją są frytki, które zamiast ze smażonego w głębokim oleju ziemniak, wykonane mogą być z batatów, selera, czy też również z marchwi.

A co jeśli przyjdzie nam ochota na coś słodkiego? Czy można znaleźć i takie przekąski? Jak najbardziej tak, czego dobrym dowodem jest samodzielnie wykonane i zdrowe ciasto fit. Jak to zrobić? Wystarczy cukier, który jest niepożądanym składnikiem, zastąpić suszonymi owocami, daktylami, bakaliami lub figami, które posiadają naturalną słodkość. Rzecz jasna takie produkty można również kupić gotowe, lecz szukać ich trzeba w sklepach ze zdrową żywnością.