dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

domowe kosmetyki
Lifestyle

Domowe kosmetyki z aloesu

Domowa pielęgnacja skóry potrafi przynosić niesamowite rezultaty. Nie musisz już więcej stosować tej całej chemii. Nie musisz godzić się na płacenie olbrzymich pieniędzy za kosmetyki, których składy są dłuższe niżeli cała tablica Mendelejewa, a ty sama nie masz zielonego pojęcia, co takiego się w nich kryje. Postaw na pielęgnację w stu procentach naturalną, wykorzystując w niej to wszystko, co oferuje ci aloes. Jest to cudowna roślinka o niezwykłych właściwościach pielęgnacyjnych. Możesz kupować gotowe, wzbogacone nią preparaty albo… zacząć tworzyć domowe kosmetyki.

A na rynku w tym momencie nie brakuje produktów kosmetycznych z aloesem. Teraz są one wręcz modne. Uchodzą obecnie za jedne z tych o lepszym działaniu, dlatego wszyscy chcą je kupować. Producenci wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom. Nawet ci, którzy do tej pory nie zajmowali się tworzeniem preparatów o naturalnych składach, zaczęli kreować nowe linie, w których umieszczają właśnie takie kosmetyki. Skoro jest na nie popyt, trzeba mu sprostać. A ty na tym tylko zyskujesz, bo możesz do woli i w nieskończoność przebierać w kosmetykach z aloesem, za każdym razem sięgając po coś nowego.

Zacznij też tworzyć własne domowe kosmetyki. Na sam początek spróbuj od czegoś prostego i stwórz klasyczny balsam do ciała. Do jego wykonania potrzebne ci będą tylko i wyłącznie łodygi aloesu. Musisz wycisnąć z nich cały sok o konsystencji żelu i przelać go do jakiegoś szklanego pojemniczka. Następnie szczelnie go zakręć i używaj po każdej kąpieli. Smaruj nim nogi, ręce, a nawet skórę twarzy. Aloesowy żel doskonale załagodzi też podrażnienia po depilacji.

Przeczytaj więcej na vanilliowynotes.pl