dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

kosmetyki z ceramidami
Uroda

Kosmetyki z ceramidami – naturalna moc wygładzania skóry!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zapewnić skórze zdrowy i piękny wygląd? Teraz możesz to zrobić z użyciem kosmetyków z ceramidami. Ceramidy tworzą barierę ochronną na powierzchni skóry, aktywując jej odnowę i działając jak naturalny krem nawilżający. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją skóry, wykorzystanie ich może przynieść Ci zdumiewające rezultaty.

Co to są ceramidy?

Ceramidy to naturalny składnik lipidów, który jest obecny w strukturach skóry. Są one wysoce skuteczne w zapobieganiu utraty wody z powierzchni ciała. Ceramidy tworzą barierę ochronną, zapobiegając wysuszeniu skóry i chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, wiatr, a nawet przed promieniowaniem UV. Ich obniżony poziom będzie skutkował między innymi suchością skóry, jej szorstkością i podrażnieniami. Możliwe jest także, że skóra będzie mniej elastyczna i bardziej narażona na powstawanie zmarszczek.

kosmetyki z ceramidami

Ceramidy – jak działają na naszą skórę?

Ceramidy mają wiele zalet, które mogą pomóc Twojej skórze, a także włosom, w utrzymaniu zdrowego i pięknego wyglądu. Głównymi zadaniami, które wykonują: 

  • aktywują naturalne funkcje ochronne skóry,
  • chronią skórę przed utratą wody,
  • wygładzają zmarszczki,
  • zapobiegają podrażnieniom,
  • regulują poziom nawilżenia,
  • zapobiegają powstawaniu zmarszczek,
  • łagodzą objawy skóry trądzikowej, atopowej i alergicznej,
  • stosowane kosmetyki z ceramidami nadają włosom gładkość oraz sprężystość,
  • pomagają przy regeneracji włosów,
  • zapobiegają rozdwajaniu końcówek.

Wszystkie właściwości wymienione wyżej sprawiają, że ceramidy postrzegane są jako jeden z najpotężniejszych naturalnych składników, z których może korzystać każda osoba.

Zobacz także: Olejowanie włosów – jak prawidłowo zmyć olej?

Poznaj rodzaje ceramidów

Warstwa rogowa skóry składa się z 7 różnych odmian ceramidów: ceramid 1, 2, 3, 4, 5, 6-I oraz 6-II. Ich głównymi składnikami są kwasy tłuszczowe nienasycone. Trzy z nich, które występują w kosmetykach z ceramidami, są bardzo podobnie z naszymi występującymi w komórkach skórnych. A należą do nich: 1 (EOP), 3 (NP) i 6-II (AP). Ich struktura tworzy nieprzepuszczalną powłokę, która chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także zapobiega utracie wody.

Kosmetyki z ceramidami

Kosmetyki zawierające te naturalne składniki są w szczególności pochodzenia roślinnego lub syntetycznego. Ceramidy można znaleźć w kremach do twarzy, pod oczy i do ciała. Dostępne są również w postaci masek, serum i produktów do pielęgnacji ust. W formie kremu na dzień lub noc wspomagają przy stosowaniu dalszych kroków w pielęgnacji. Produkty na ich bazie, są używane zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z lekami, które są często wskazane przy leczeniu trądziku oraz zapalnych lub atopowych zmian skórnych. W kosmetyce popularnością cieszą się również szampony oraz odżywki do włosów ze słabą kondycją. Dodatkowo występują w lakierach i odżywkach do paznokci, które mają za zadanie zabezpieczyć i wzmocnić strukturę płytki paznokcia.