dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

przetłuszczające się włosy
Uroda

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Przyklapnięte i tłuste są wyjątkowo trudne do ułożenia. Jak o nie dbać, by szybko poradzić sobie z problemem?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Po kilku dniach każdy włos staje się przetłuszczony i przyklapnięty. Jest to normalne. Tak reagują pasma włosów na zanieczyszczenia, z którymi muszą się codziennie zmagać. O problemie przetłuszczających się włosów mówimy, gdy włosy po kilku godzinach od umycia wyglądają jak po kilku dniach.

Częstą przyczyną przetłuszczania się włosów są problemy hormonalne. Dlatego tak często nastolatki zmagają się z problemem tłustych włosów. Kobiet dorosłe, które mają ten problem powinny wykonać badania tarczycy oraz sprawdzić stężenie testosteronu, który może przyczyniać się do problemów z włosami.

Przetłuszczające się włosy mogą pojawić się również, gdy zostaną źle dobrane kosmetyki do ich pielęgnacji. Zbyt agresywne kosmetyki mogą powodować problemy z nadprodukcją łoju, który jest odpowiedzialny za ich przetłuszczanie się.

Warto również w trakcie mycia włosów zwrócić baczną uwagę czy szampon oraz odżywka zostały dobrze spłukane z włosów. Pozostawienie nawet śladowych ilości kosmetyków sprawi, że włosy będą wyglądały tak, jakby nie były umyte.

Przyczyną przetłuszczających się włosów mogą również być choroby skóry głowy. Jednym z częściej występujących schorzeń jest łojotokowe zapalenia skóry, które bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Łupież, łuszcząca się skóra głowy również nieatrakcyjnie wyglądają na włosach.

Jak zadbać o przetłuszczające się włosy?

Chcąc poznać przyczyny przetłuszczania się włosów w pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby, które źle wpływają na ich kondycje. Po uzyskaniu pewności, że to nie przyczyny medyczne wpływają na stan naszej fryzury warto dokładnie przyjrzeć się kosmetykom, których używamy do pielęgnacji.

Przetłuszczające się włosy nie lubią alkoholu, który powoduje ich przesuszanie, co jest przyczyną nadprodukcji sebum. Warto również pozbyć się szamponów, które zawierają olejki, proteiny czy silikon. Warto wybierać szampony z ekstraktem z sosny, z malin czy trawy cytrynowej. Aloes, mięta, melisa oraz biała herbata również są mile widzianymi kosmetykami.

Dbając o przetłuszczające się włosy warto raz w tygodniu wykonać oczyszczający peeling głowy, który pomoże pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, zwiększy ukrwienie skóry głowy oraz pobudzi włosy do wzrostu.

Wybierając kosmetyki do peelingu można skorzystać z gotowych szamponów, ale również można wykorzystać produkty, które znajdują się w każdej kuchni. Kawa, cukier czy sól morska będą idealne.

Koniecznie trzeba pamiętać, że w czasie mycia włosów należy unikać gorącej wody, która wysusza włosy i pobudza do produkcji sebum. Używamy wyłącznie wody chłodnej lub letniej, która zamyka łuski włosów, które stają się wygładzone i miękkie w dotyku.

Dbając o przetłuszczające się włosy należy unikać nadmiaru kosmetyków do stylizacji. Pianki, żele czy lakier powinny być wykorzystywane wyłącznie na specjalne okazje.