dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak suszyć włosy dyfuzorem
Uroda

Jak suszyć włosy dyfuzorem?

Włosy wyschną nawet bez sięgania po suszarkę. Niestety jeśli są długie, to zajmie to sporo czasu. Na szczęście do dyspozycji jest szereg urządzeń, które pozwalają przyspieszyć ten proces. Można przy okazji wystylizować włosy. Jeśli są one kręcone, to warto pomyśleć o dyfuzorze. Za jego pomocą możliwe staje się uzyskanie świetnego efektu. Suszenie przy wykorzystaniu dyfuzora dodaje włosom objętości. Stają się one bardziej sprężyste i błyszczące, czyli piękniejsze.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • czy warto suszyć włosy dyfuzorem?
  • jak suszyć włosy dyfuzorem?
  • o czym warto pamiętać w przypadku suszenia dyfuzorem?

Czy warto suszyć włosy dyfuzorem?

W przypadku kręconych włosów niezwykle praktyczny będzie dyfuzor. Za jego pomocą możliwe staje się stworzenie pięknej fryzury bez większego wysiłku. Niektóre suszarki są już wyposażone w końcówkę w postaci dyfuzora, co stanowi ogromne ułatwienie. Jeśli komuś marzy się efektowna fryzura, burza loków, to warto suszyć włosy przy jego wykorzystaniu. Zostaną one uniesione u nasady. Loki zyskują optycznie na objętości. Za pomocą dyfuzora możliwe staje się podkreślenie ich skrętu. Włosy będą sprężyste, przykuwać spojrzenia. Suszarki z dyfuzorem szybko suszą włosy, ale robią to w sposób delikatny, bez ich niszczenia. Domykają łuski, przez co można liczyć na uzyskanie połyskujących loków.

Jak suszyć włosy dyfuzorem?

Suszenie włosów przy wykorzystaniu dyfuzora nie jest trudne. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu świetnych efektów, to już podczas mycia włosów powinien sięgnąć po specjalne kosmetyki przeznaczone do loków. Mają one składniki, które poprawiają skręt, zwiększają elastyczność. Umyte włosy należy oczywiście dobrze osuszyć ręcznikiem w celu usunięcia nadmiaru wody. Po kilku minutach będą już podeschnięte, więc pozostaje zaaplikować kosmetyk stylizujący i można przejść do suszenia. Zaleca się suszyć włosy partiami. Każde pasmo kładzie się na powierzchni dyfuzora, po czym włącza lekki nawiew chłodnego powietrza. Tak należy postępować z każdą kolejną partią włosów. Po ich wysuszeniu warto jeszcze nałożyć kosmetyk, który podtrzyma uzyskane efekty. Najlepiej sprawdzi się lekki lakier, który nie obciąża włosów.

O czym warto pamiętać w przypadku suszenia dyfuzorem?

Dyfuzor jest tylko końcówką. Kluczowe staje się dobranie odpowiedniej suszarki. Przy wyborze urządzenia powinno się mieć na uwadze regulację siły i nawiewu i temperatury. Są to bardzo ważne kwestie podczas suszenia włosów. Jeśli komuś zależy na tym, aby suszenie przebiegało szybko, bez zniszczenia włosów, to powinien wybrać suszarkę z przyciskiem zimnego nawiewu. Z kolei do zapobiegania elektryzowania się włosów nie może zabraknąć funkcji jonizacji. Będzie można zapomnieć o puszących się włosach. Oczywiście sama suszarka z dyfuzorem nie zapewni świetnej fryzury. Trzeba zadbać o pielęgnację. Do uzyskania pożądanych efektów konieczne staje się sięgnięcie po profesjonalne kosmetyki przeznaczone do włosów kręconych. Istotne jest także to, aby nie czesać loków na sucho, bo w ten sposób łatwo o zepsucie delikatnego skrętu. Dyfuzor będzie także świetną opcją dla osób, które mają włosy falowane, grube.