dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

koreańska pielęgnacja
Uroda

Jak wygląda koreańska pielęgnacja?

Koreańska pielęgnacja cieszy się popularnością wśród kobiet na całym świecie. Na rynku polskim można znaleźć wiele kosmetyków i akcesoriów azjatyckich. Piękno Koreanek w dużej mierze wynika z nieskazitelnej skóry. Jest ona jasna i promienna. Oczywiście w celu uzyskania pożądanego efektu trzeba odpowiednio dbać o cerę. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że koreańska pielęgnacja jest wieloetapowa. Nie oznacza to jednak tego, że trzeba spędzać w łazience parę godzin dziennie. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • na czym polega koreańska pielęgnacja?
  • o czym należy pamiętać?
  • co ma znaczenie w koreańskiej pielęgnacji?

Na czym polega koreańska pielęgnacja?

Bardzo ważnym krokiem w koreańskiej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie skóry. Trzeba jednak pamiętać o delikatności. Zaleca się korzystanie z kosmetyków na bazie oleju. Można nawet zmyć makijaż zwykłym olejem, przykładowo migdałowym lub malinowym. Olej świetnie usuwa sebum i pozostałości po kosmetykach. Podczas oczyszczania skóry olejem należy wykonywać delikatne i okrężne ruchy. Jest to też czas na jej masowanie. Następnym etapem będziemy mycie za pomocą kosmetyku na bazie wody. Podwójne oczyszczanie przeciwdziała powstawaniu trądziku. Niezwykle ważne w koreańskiej pielęgnacji jest złuszczanie martwego naskórka. Peeling powinno się wykonywać dwa razy w tygodniu. W ten sposób można liczyć na lepsze przyswajanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach, czyli kremach, serum, maseczkach.

O czym należy pamiętać?

Po oczyszczeniu skóry przychodzi czas na jej tonizowanie, czyli przywrócenie właściwego pH. Koreanki sięgają po toniki, który nawilżają skórę. Mile widziane w składzie są humektanty i ceramidy. Bardzo ważnym elementem jest także nakładanie na skórę esencji. Ma ona wodnistą i lekką formułę. Ujędrnia skórę, nawilża ją i rozjaśnia przebarwienia. W celu zachowania młodzieńczego wyglądu stosuje się także rozmaite ampułki, serum i koncentraty. Mają one bogaty skład, konkretne działanie. W zależności od rodzaju niedoskonałości sięga się po kosmetyk o innym z działaniu. Może przykładowo niwelować trądzik, zmarszczki, przebarwienia. Bardzo popularne w Korei są również maseczki w płachcie. Mają one w składzie szereg dobroczynnych składników aktywnych.

Co ma znaczenie w koreańskiej pielęgnacji?

Koreanki bardzo dobrze wiedzą, że skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Bardzo szybko pojawiają się na niej zmarszczki. Można jednak temu przeciwdziałać dzięki specjalnym kosmetykom. Kremy pod oczy są stosowane rano i wieczorem. Wklepuje się je w okolice newralgiczne. W pielęgnacji nie może zabraknąć oczywiście kremu nawilżającego. Istotne jest to, aby dobrać go do aktualnych potrzeb skóry. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego, śluzu ślimaka, wyciągów roślinnych. W przypadku wyjścia z domu kluczowe staje się również nałożenie na skórę kremu z filtrem przeciwsłonecznym. W ten sposób cera jest należycie chroniona przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Bardzo popularne w Korei są kremy BB, które mają działanie przeciwsłoneczne, pielęgnujące, rozświetlające, nawilżające i wygładzające.