dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć marker permanentny
Lifestyle

Jak zmyć marker permanentny? – wszystko, co musisz wiedzieć

Markery są świetnym narzędziem do tworzenia trwałych oznaczeń. Ich użycie jest niezwykle proste, jednakże równie łatwo można się nimi zabrudzić. Ślady po tym produkcie są ciężkie do usunięcia. Szczególnie w przypadku markerów permanentnych. Niezależnie od tego, gdzie pojawiły się niechciane kreski istnieje kilka rozwiązań, które sobie świetnie z nimi poradzą. A więc, zastanawiasz się jak zmyć marker permanentny? Nie martw się! Z pomocą przychodzi ten artykuł z którego dowiesz się, jak to zrobić z różnych powierzchni.

Dowiedz się również: Jak zmyć kropelkę ze skóry?

Zastosowania markerów permanentnych

Markery permanentne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są w stanie wytrzymać intensywne użytkowanie. Jego tusz produkowany jest na bazie alkoholu i rozpuszczalnika. Dlatego warto mieć na uwadze, że dla niektórych osób ten produkt może być drażniący. Osoby o wrażliwej skórze i podatne na uczulenia powinny unikać stosowania tego produktu. Należy również zapewnić, aby markery były trzymane z daleka od dzieci. Markery permanentne mogą być używane do oznaczania różnych miejsc, w tym tkanin, drewna, plastiku, metalu, szkła, ceramiki i betonu. Usunięcie go z niektórych powierzchni wiąże się z trudnym wyzwaniem, które dla wielu wydaje się nie do pokonania.

marker permanentny

Jak zmyć marker permanentny z drewna?

Jeśli niechcący zabrudziłeś drewnianą szafę lub komodę markerem niezmywalnym możesz spróbować zmyć go wykorzystując spirytus. Wystarczy nasączyć nim wacik i przecierać  plamę. Podobny rezultat otrzymasz przy zastosowaniu octu, soku z cytryny lub zmywacza do paznokci. W sytuacji, w której zdecydowałeś się na użycie pierwszego produktu, nalej jego niewielką ilość na plamę i pozostaw na kilka minut. Na samym końcu przeczyść miejsce czystą wodą. Możesz te kroki powtórzyć kilka razy, dopóki całkowicie nie zniknie zabrudzenie. Pamiętaj, aby zawsze na początku sprawdzić substancje w niewidocznym miejscu umeblowania. Dzięki temu upewnisz się, że nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Jak zmyć marker permanentny z ubrań?

W tym przypadku to po jaki produkt należy sięgnąć, zależy od rodzaju materiału z jakiego jest wykonana rzecz. Niewątpliwie w swoim domu posiadasz jeden lub więcej z następujących produktów, które mogą być użyte do usuwania plam z odzieży:

  • soda oczyszczona
  • pasta do zębów
  • żel antybakteryjny do rąk
  • ocet
  • spirytus
  • lakier do włosów
  • mleko

Po wybraniu jednego z nich, nałóż na gąbkę i zacznij wcierać w zabrudzenie. Pamiętaj, żeby robić to delikatnie i ostrożnie. Zbyt mocne pocieranie spowoduje, że barwnik wniknie we włókna tkaniny. Jeśli zdecydowałeś się na mleko, wystarczy nalać do miski i moczyć w nim ubranie. Po całkowitym wyczyszczeniu odzieży z markera należy je tradycyjnie wyprać. Uwzględnij też, że niekiedy tego typu zabrudzenia często nie da się w żaden sposób zmyć.

Usuwanie markera ze ścian

Ścianę markerem najczęściej dekorują nasze pociechy, ponieważ to one uwielbiają malować gdzie tylko to możliwe. Na takie zabrudzenia niezbędna będzie pasta do zębów. Nałóż ją na ścierkę lub wacik, a następnie delikatnie okrężnymi ruchami wyczyść plamę. Na podobnej zasadzie działa także lakier do włosów. Po użyciu preparatu na zabrudzoną powierzchnię i wtarciu ściereczką, plamy powinny zostać usunięte bez problemu.