dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć hybrydy
Uroda

Jak zmyć hybrydę z paznokci?

Nakładanie hybrydy to jedna z najpopularniejszych metod manicure, która polega na zastosowaniu specjalnego lakieru na płytkę paznokcia, a następnie utwardzeniu w lampie UV. Pozwala osiągnąć piękny wygląd dłoni, który utrzyma się nawet do 4 tygodni. Usunięcie go jest znacznie trudniejsze niż zwykłego lakieru, ponieważ sam zmywacz do paznokci nie wystarczy i wymaga odpowiednich produktów oraz umiejętności. Jeśli potrzebujesz wskazówek, które pomogą ci zmyć hybrydę z paznokci, jesteś we właściwym miejscu! Przeczytaj nasz artykuł, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz i co zrobić, aby wykonać to bezpiecznie.

Czego nie robić przy samodzielnym ściąganiu hybrydy?

Podczas ściągania hybrydy często popełniamy wiele błędów, o których należy wspomnieć, ponieważ mogą doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia. 

Jednym z najczęstszych jest zdejmowanie hybrydy siłą. W taki sposób tylko uszkodzimy wierzch paznokcia, czyniąc go bardziej podatnym na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Staną się bardziej łamliwe i wrażliwe na dotyk, a także temperaturę. Staraj się także nie trzymać zbyt długo na paznokciu zmywacza z acetonem. Jest to bardzo krzywdzące dla naszych skórek.

paznokcie hybrydowe

Najlepsze sposoby usuwania hybrydy

Aby usunąć lakier możesz zastosować jedną z trzech głównych metod:

  • rozpuszczanie hybrydy acetonem,
  • ściągnięcie hybrydy frezarką,
  • spiłowanie za pomocą pilniczka.

Każdą z nich wyjaśnimy dokładnie poniżej.

Jak rozpuszczać hybrydę z paznokci acetonem?

Aby bezpiecznie usunąć stylizację acetonem, najpierw należy delikatnie zmatowić top. Po tej czynności za pomocą wacików bezpyłowych, nasączonych płynem, należy zmywać lakier z powierzchni płytki. Na każdego paznokcia nakładamy osobno przygotowany wacik. Przy tym sposobie można owinąć palce folią aluminiową lub użyć specjalnych klipsów, które pomogą rozłożyć płyn na całą płytkę. Po mniej więcej 15 minutach ściągnij waciki, a pozostałości lakieru usuń drewnianym patyczkiem.

Jak ściągnąć hybrydę przy użyciu frezarki?

Jest to metoda powszechnie stosowana w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Frezarkę natomiast można również zakupić i używać w domu. Do tego sposobu jest potrzebna odpowiednia wiedza oraz precyzja. Przy jej kupnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na siłę wybranego produktu. 

Na początku trzeba dobrać odpowiedni frez oraz prędkość. Dla początkujących zaleca się, aby zacząć od wolniejszych obrotów. Następnie przyłożyć do paznokcia i delikatnie usuwać lakier. Zbliżając się do płytki, zmień narzędzie na pilniczek. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność gdy używasz frezarkę. Może mocno uszkodzić paznokcia i spiłować tak, że palec będzie później bolał.

ściąganie hybrydy frezarką

Usuwanie hybrydy za pomocą pilniczka

Ostatnim sposobem na pozbycie się lakieru jest spiłowanie paznokci pilniczkiem. Ściąganie hybryd tym sposobem jest bezpieczniejsze niż używanie frezarki. Dodatkowo płytka i skórki nie są narażone na działanie silnych substancji, takich jak aceton.

Zacznij od ściągnięcia topu za pomocą mocnego pilniczka. Po jego spiłowaniu sięgnij po słabszy pilniczek o niższej gradacji i usuń hybrydę do końca. Tutaj również zachowaj ostrożność, gdy będziesz zbliżać się do płytki paznokcia.

Zobacz także: Jak zmyć kolor z włosów po nieudanym farbowaniu?