dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć kolor z włosów
Uroda

Jak zmyć kolor z włosów po nieudanej koloryzacji?

Koloryzacja włosów samemu często wiąże się z ryzykiem uzyskania niepożądanego koloru. Twoje włosy właśnie uzyskały taki odcień? Potrzebujesz dobrego sposobu, aby zmyć kolor z włosów po nieudanym farbowaniu? Nie martw się, istnieje kilka metod na przywrócenie swojego dawnego koloru. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak bezpiecznie i skutecznie zmyć kolor z włosów!

Czego dowiesz się z artykułu:

  • kiedy możesz usunąć farbę z włosów?
  • zmywanie farby z włosów za pomocą szamponu
  • witamina C oraz ocet jabłkowy
  • jak zmyć kolor za pomocą oleju kokosowego?

Sprawdź także: Jak zmyć rozjaśniacz z włosów?

Kiedy możesz usunąć farbę z włosów?

Ściąganie koloru z włosów nie zawsze będzie prostym zabiegiem. W przypadku użycia farby permanentnej masz mniejsze możliwości. Jedną z nich jest po prostu czekanie, aż włosy odrosną. Jednak, gdy chcesz uzyskać szybszy efekt możesz przeprowadzić zabieg dekoloryzacji u fryzjera lub użyć tonera, aby ewentualnie poprawić źle wyglądający kolor. Niestety, na taką farbę nie ma innego skutecznego rozwiązania. Pamiętaj, że próbując poprawić swoje włosy ponowną koloryzacją, może doprowadzić to do pogorszenia ich kondycji. 

Natomiast, gdy użyłaś farby półtrwałej, to przy użyciu odpowiednich środków masz szansę na szybkie przywrócenie swojego dawno koloru.

Zmywanie farby z włosów za pomocą szamponu

Dobrym sposobem na farby półtrwałe jest użycie szamponu. Po każdym jego nałożeniu i umyciu włosów kolor się powoli spłukuje. Aby osiągnąć szybsze i efektywniejsze działanie musisz zaopatrzyć się w odpowiedni szampon. Najlepszym wyborem będzie silnie oczyszczający lub przeciwłupieżowy. Na początku namocz włosy ciepłą wodą, a następnie dwukrotnie umyj szamponem. Po wykonaniu tej czynności spłucz ponownie ciepłą wodą. Na samym końcu musisz koniecznie użyć odżywki do włosów, aby pozostały w dobrej kondycji.

Sprawdź także: Od czego wypadają włosy?

mycie włosów

Witamina C oraz ocet jabłkowy

W przypadku, gdy zdecydowałaś się na ciemniejszy kolor włosów i nie jesteś z niego zadowolona może użyć witaminy C. Metoda ta jest jedną z bardziej bezpieczniejszych opcji. Dodając ją do szamponu uzyskasz powolne, ale pewne efekty. Możesz stworzyć maskę dodając zwykłą tabletkę witaminy C do wody i wymieszać tak, aby uzyskać gęstą konsystencję. Następnie nałożyć  na mokre włosy i pozostawić na godzinę. Zamiast witaminy C, podobny rezultat osiągniesz dzięki octowi jabłkowemu. Kwas, który zawierają te produkty pozwala usunąć barwnik bez uszkodzenia skóry głowy.

Jak zmyć kolor za pomocą oleju kokosowego?

Olej kokosowy jest nie tylko świetnym sposobem na uzyskanie mocno odżywionych i  nawilżonych włosów. Nałożony na koloryzację sprawi, że farba będzie stopniowo schodzić. Aby go użyć, trzeba rozpuścić go dodając ciepłą wodę, a następnie nanieść na umyte włosy. Po godzinie od nałożenia, należy dokładnie zmyć ciepłą wodą. Dzięki temu farba zniknie, a włosy będą miękkie i odżywione.

Podsumowanie

Jeśli niedawno zrobiłaś koloryzację, która nie wyszła tak, jak się spodziewałaś, nie martw się – można wymyć kolor z włosów. Najlepiej, aby było to wykonane przez profesjonalnego fryzjera, ale istnieją pewne domowe metody, które można wypróbować. W zależności od rodzaju odcienia, który został nałożony, opcje zmywania mogą się różnić. Olej kokosowy, szampon, ocet oraz sok z cytryny są często wykorzystywane do wymywania koloru. Należy pamiętać, że te metody mogą być mocno szkodliwe dla włosów, więc najlepiej skonsultować się z profesjonalistą.