dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

co jeść na śniadanie
Dieta

Co jeść na śniadanie?

Powszechnie się mówi, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje on poranną energię i napędza na cały długi dzień. Pomimo jednak tak dużej świadomości tego, jak istotny jest to posiłek, to jednak mało kto wie, co jeść na śniadanie, a czego powinno się unikać. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?

Co warto jeść na śniadanie?

Warto przede wszystkim zacząć od tego, co powinno się jeść na śniadanie. Jakie zatem potrawy, produkty czy też gotowe dania, mogą być idealnym sposobem na to, aby zacząć dzień?
Najważniejszą zasadą dotyczącą śniadania jest to, że powinien to być posiłek zbilansowany i pełnowartościowy. Jak się bowiem szacuje, dostarcza on aż około 30% energii zużywanej podczas całego dnia. Jak więc widać, nie są to przelewki i zwykła przekąska nie wystarczy. Szczególnie mocno poleca się takie produkty, które będą bogate w białko. Dzięki temu posiłek będzie bardziej syty i pożywny, a co najważniejsze, hamuje powstawanie procesów katabolicznych, czyli utraty masy mięśniowej, które mogą powstawać po nocy.
Jakie są zatem konkretnie produkty i potrawy, które można polecić jeśli chodzi o pierwszy posiłek dnia? Doskonałym wyborem będą np. jajka z pieczywem, różnego rodzaju omlety, w tym również te owocowe. Rewelacyjnym pomysłem są koktajle z owocami, które uzupełnione mogą zostać o płatki owsiane czy też nabiał. Innego typu bardzo ciekawymi produktami są wędliny, ser żółty, czy też twaróg lub jogurty naturalne.

Czego powinno się na śniadanie unikać?

Oprócz wiedzy dotyczącej tego, co powinno się jeść na śniadanie, nie bez znaczenia jest również to, czego się podczas śniadania powinno unikać. Można bowiem z niewiedzy lub też zwyczajnego lenistwa zjeść coś, co negatywnie wpłynie na cały dzień, a być może również regularnie spożywane, przełoży się na pogorszenie zdrowia.
Czego zatem powinno się unikać podczas jedzenia śniadania? Rzecz jasna nie poleca się spożywania żadnych słodyczy, w tym również słodkich bułek, pączków i drożdżówek, ponieważ są to właściwie same bomby kaloryczne z ogromną ilością cukru. Co więcej, nie poleca się z tego samego powodu jedzenia gotowych płatków na mleku, a także co bardzo ważne, różnego rodzaju kanapek odgrzewanych w mikrofalówce.
W przypadku śniadania warto również zrezygnować z parówek, gotowanej lub smażonej kiełbasy, czy też z innego typu tłustych i ciężkostrawnych potraw, które z pewnością nie przyczynią się do dobrego rozpoczęcia dnia, a w przypadku długotrwałego i regularnego spożywania, mogą przynieść wręcz bardzo niekorzystne zmiany na w stanie zdrowia.