dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak używać bazy pod makijaż
Uroda

Jak używać bazy pod makijaż, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Trwały makijaż to cel wielu kobiet, które na co dzień nie wyobrażają sobie życia bez make – upu. Idealna cera bez konieczności poprawiania makijażu nawet przez wiele godzin to przecież ogromne ułatwienie, szczególnie dla tych kobiet, które są bardzo zabiegane. Warto wiedzieć o tym, że można znacznie przedłużyć świeżość makijażu, wpłynąć na jego trwałość. Dzięki temu twarz będzie prezentować się o niebo lepiej w każdej sytuacji.

Baza pod makijaż

Co zrobić, aby fluid, korektor oraz puder trzymały się znacznie lepiej? Jak sprawić, że nawet w gorące dni, gdy żar leje się z nieba, skóra będzie wyglądać nienagannie? Należy zapoznać się z prawdziwym hitem każdej makijażystki, jakim jest baza pod makijaż. W drogeriach i perfumeriach znajdziemy różne kosmetyki tego typu, zarówno tańsze, jak też drogie i luksusowe. Dzięki temu każda kobieta będzie mogła wybrać coś dla siebie. Bazy mogą mieć różne działanie. Niektóre są wygładzające. Te dedykowane są dla kobiet mających liczne zmarszczki mimiczne. Taka baza sprawia, że cera wygląda na gładszą, a bruzdy są mniej widoczne. Kolejna propozycja to baza rozświetlająca. To wspaniały kosmetyk dla kobiet, które mają problem z cerą ziemistą, szarą, pozbawioną witalności. Baza pozwoli uzyskać im efekt pełnej blasku skóry, a także optycznie ukryje drobne zmarszczki mimiczne i przebarwienia. Standardowym kosmetykiem są też bazy przedłużające trwałość makijażu. To dzięki nim fluid będzie się nienagannie trzymał nawet przez wiele godzin. Często są one wykorzystywane podczas tworzenia makijażu wieczorowego albo ślubnego.

Jak używać bazy pod makijaż

Jak prawidłowo stosować ten produkt? Warto pamiętać o tym, że nie posiada on właściwości mocno pielęgnujących cery, dlatego absolutnie nie należy zapominać o porannych rytuałach nawilżających czy odżywiających skórę. Warto trzymać się wszystkich kroków pielęgnacji, a zatem użyć toniku, serum i kremu. Powinny być to kosmetyki o lekkiej konsystencji. Trzeba poczekać, aż całkowicie się wchłoną, a następnie za pomocą opuszków placów nałożyć cienką warstwę bazy na całą twarz, również na powieki (chyba, że producent wskazuje inaczej). Potrzeba chwili, aby baza wchłonęła się lub stworzyła na twarzy odpowiednią warstwę. Potem wystarczy zwyczajnie nałożyć makijaż, tak jak zawsze. Warstwa bazy powinna być minimalna, zatem trzymajmy się dawek, które są polecane na opakowaniu kosmetyku. Dodatkowo, w celu wydłużenia trwałości makijażu oczu, można zastosować bazę na powieki. To dzięki niej cienie do powiek lepiej się trzymają, mają głębszy, bardziej nasycony kolor.