dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

epilacja
Uroda

Epilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Chyba nie ma na świecie osoby, kobiety czy mężczyzny, której usuwanie niechcianych włosów z twarzy albo ciała sprawiałoby przyjemność. Różne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające mogą być prawdziwie przyjemne i powodować relaks, zaś golenie czy inne metody depilacji zawsze są uciążliwe, choćby dlatego, że włoski i tak szybko odrastają, a przy tym dochodzi do podrażnienia skóry. Wobec tego epilacja laserowa wydaje się bardzo nęcąca, czy jednak na pewno jest to tak świetne rozwiązanie?

Zanim umówisz się na zabieg…

Depilacja laserowa jest obecnie coraz tańsza. Jest to związane z coraz większą liczbą salonów kosmetycznych, które ją oferują, a także coraz lepszymi urządzeniami laserowymi. Pozwalają one na przeprowadzanie wielu różnych zabiegów, więc salonom opłaca się w nie inwestować i dzięki temu mogą zaproponować swym klientom przystępniejsze ceny. Nie warto jednak od razu rzucać się na taką możliwość. Wpierw warto dowiedzieć się co nieco o tej metodzie usuwania włosków.

Nie dla każdego

Jeszcze jakiś czas temu na ten rodzaj depilacji mogły decydować się tylko osoby mające ciemne włosy. Obecnie jednak nowoczesne lasery bez trudu radzą sobie też z usuwaniem jasnych włosków, to więc nie jest problem. Warto jednak pamiętać o innych przeciwwskazaniach, jak stosowanie światłoczułych leków, niektóre choroby, a także silna opalenizna. Depilacja laserowa nie zostanie przeprowadzona też na skórze mocno podrażnionej. Nie jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które chcą stale wychodzić na słońce, ponieważ w czasie depilacji nie jest to wskazane – a warto wiedzieć, że w sumie zabieg ten zajmuje kilkanaście tygodni, w ciągu których trzeba wykonywać depilację co tydzień. Zajmuje to więc też sporo czasu – również jeśli chodzi o czas spędzony w gabinecie.

Kwestia bólu

Osoby proponujące depilację laserową zwykle nic nie wspominają o kwestii niedogodności, toteż można pomyśleć, że tego tematu w ogóle nie ma – że depilacja laserowa nie stwarza żadnego bólu. Niestety nie zawsze tak jest. Co prawda nowoczesne lasery mają działać bez bólu, ale jest to podobnie jak w przypadku depilatorów, które nie są w stanie wyeliminować dyskomfortu całkowicie. Podczas depilacji laserowej odczuwane są swego rodzaju ukłucia czy też oparzenia. Oczywiście dla zdecydowanej większości osób nie jest to większy problem, jednak każdy ma inny próg bólu. Poza tym depilacja w miejscach szczególnie wrażliwych, jak okolice intymne, może nie należeć do najprzyjemniejszych, trzeba się więc do tego przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.