dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

pielęgnacja włosów rozjaśnianych
Uroda

Jak pielęgnować rozjaśniane włosy?

Włosy regularnie poddawane rozjaśnianiu wymagają trochę więcej uważności i dodatkowej pielęgnacji. Oczywiście, podstawą jest profesjonalnie przeprowadzone rozjaśnianie, jednak nawet w takim przypadku włosy mogą stać się suche, matowe i szorstkie. Jak należy je pielęgnować?

Jak zachowują się rozjaśniane włosy?

Zabiegi rozjaśniające powodują, że włosy są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Ich porowata struktura sprawia, że są bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia, łatwo się plączą. Codzienna stylizacja szybko może sprawić, że staną się przesuszone i matowe.

Aby uniknąć rozdwojonych końcówek i nieatrakcyjnie wyglądającej fryzury, warto zadbać o włosy od razu po wykonaniu rozjaśnienia. Dzięki temu cały czas będą lśniące, miękkie i puszyste.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych – podstawowe wskazówki

Mycie włosów to podstawowy element ich pielęgnacji. W przypadku włosów rozjaśnianych, szczególnie istotne jest, by wybrać do tego delikatny środek myjący. Spośród szamponów, lepiej unikać tych z mocnymi detergentami (SLS i pochodne), które mają silne działanie wysuszające, a w niektórych przypadkach mogą działać drażniąco na skórę.

Dobrą alternatywą będą naturalne szampony na bazie roślinnych substancji myjących, takich jak glukozyd kokosowy czy mydlnica lekarska. Zwróć uwagę, by produkt nie zawierał silikonów oraz alkoholu. Wygodną alternatywą może być mycie włosów metodą OMO, czyli za pomocą odżywki.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych metodą OMO zapewni im optymalny poziom nawilżenia. Skrót ten oznacza „odżywka – mycie – odżywka”, czyli kolejność kroków wykonywanych podczas mycia. W OMO istotny jest dobór odpowiednich produktów, albowiem nie każda odżywka się sprawdzi.

Jako pierwszy produkt, należy stosować odżywkę zawierającą substancje myjące, takie jak Behentrimonium Chloride. Nakładamy ją na skórę głowy i rozprowadzamy po całej długości włosów, delikatnie masujemy skalp jak przy tradycyjnym myciu. Po kilku minutach spłukujemy produkt i myjemy włosy delikatnym szamponem. Na koniec stosujemy inną odżywkę, bogatą w masła i oleje. Najlepiej pozostawić ją na co najmniej 5-10 minut, a następnie obficie spłukać letnią wodą.

Należy również pamiętać, że włosy powinno się myć delikatnymi, masującymi ruchami by uniknąć ich splątania. Mokre włosy należy odcisnąć ręcznikiem, nie pocierając ich. Korzystne dla kondycji włosów będzie również chronienie ich pod czapką w sezonie jesienno-zimowym, oraz ochrona przed słońcem w lecie.

Produkty do pielęgnacji rozjaśnianych włosów

Rozjaśnione włosy są podatne dla przesuszenie, warto więc rozważyć zastąpienie odżywki specjalnymi maskami. Takie produkty mają bogatsze składy i zapewniają intensywniejsze nawilżenie. W składzie produktu idealnego do pielęgnacji włosów rozjaśnianych powinny znajdować się oleje i humektanty np. gliceryna, mocznik, miód czy aloes. Wśród chętnie stosowanych olejów znajdują się olej arganowy, kokosowy, rycynowy czy olej lniany. Dobrą alternatywą mogą być domowe maski na bazie żółtek jaj, oliwy czy soku aloesowego.