dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak tuszować rzęsy
Uroda

Jak tuszować rzęsy – sprawdzone sposoby

Szminka, odpowiedni podkład, cienie do powiek – każda pani korzysta z tych wszystkich produktów w celu podkreślenia swojej urody. Ale jest coś, co będzie jeszcze bardziej przydatne. Mowa o tuszu, który dodaje wyrazistości kobiecej twarzy i oczom. W artykule odpowiemy na pytanie: jak tuszować rzęsy, aby były one piękne?

Właściwe użytkowanie i wybór tuszu

Tusz okaże się niezbędny w trakcie każdego podstawowego makijażu. Stosuje się go pod koniec całej czynności. Tylko wtedy zaprezentuje się bardzo dobrze i efektownie. Jednak trzeba pamiętać o odpowiednim użyciu tego produktu, aby na rzęsach nie powstały żadne widoczne, nieestetyczne grudki.

Chodzi o to, by tusz do rzęs za szybko nie wysychał. Dlatego panie powinny przestrzegać pewnej zasady. Szczoteczki należy wyjąć z pojemniczka jak najszybszym, bardzo zdecydowanym ruchem – dzięki temu nie dostanie się do niego powietrze, a tusz nadal będzie spełniał swoją funkcję.

Jak tuszować rzęsy?

Kiedy już kobiety wiedzą, jak postępować z maskarą, pora, aby rozpoczęły samą czynność nakładania. Nie jest to jakieś bardzo trudne zadanie. Na początek muszą pamiętać o dokładnym, uważnym rozczesaniu swoich rzęs, na których nie może pojawić się jakikolwiek olejek, krem czy inna dość tłusta substancja.

Dopiero teraz mogą przejść do kolejnego, istotnego etapu, a więc do bardzo delikatnego oprószenia pudrem. Ma on być oczywiście transparentny. To sprawi, że bez problemu utrzyma się na żeńskich rzęsach. Zabieg tuszowanie polega dalej na pomalowaniu maskarą tylko samych końcówek, ale po chwil można tę czynność wykonywać także do nasady.

Ważne jest, aby ruchy prawo oraz lewo w trakcie tuszowania były spokojne i delikatne. Dzięki nim rzęsy (najpierw dolne, bo od nich się rozpoczyna całą czynność) będą odpowiednio rozdzielone. Gdy pierwsza warstwa tuszu wyschnie, wtedy da się nałożyć następną.

Odpowiedni wybór tuszu i szczoteczek

Przy kupowaniu tuszu, czyli tak zwanej maskary, warto, aby panie zdecydowały się na produkty z naturalnym składem (np. woskiem pszczelim). Najlepiej takie, które mają intensywną barwę (brązową, czarną itd.) i dobrze się nakładają.

Tusze mogą dostępne w kilku rodzajach: wydłużające, pogrubiające, podkręcające, a nawet z efektem 3D. Ważne, aby się nie kruszyły i nie sklejały rzęs. Ich zadaniem jest pogrubianie i lekkie podkręcanie.
Natomiast w przypadku szczoteczek, wiele zależy od tego, jaki typ rzęs mają kobiety. Dla rzadkich muszą zakupić grubą szczoteczkę, a dla prostych taką, która przypomina kształtem łuk.