dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć kropelkę ze skóry
Lifestyle

Jak zmyć kropelkę ze skóry?

Mamy do czynienia z niewygodnym problemem – kropelką na skórze. Mocny klej jest wszechstronnym rozwiązaniem, które pomaga nam naprawiać praktycznie wszystko. Jednak, aby zmyć kropelkę ze skóry może być dla nas dość skomplikowane. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić szybko i skutecznie, to trafiłeś we właściwe miejsce! Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi metodami, które pomogą Ci zmyć kropelkę bez uszkodzenia skóry. 

Czego dowiesz się z artykułu:

  • czym jest kropelka?
  • uważaj na klej kropelka!
  • niezawodny sposób na usunięcie kropelki – aceton
  • ciepła woda z solą może Ci pomóc!
  • jak zmyć kropelkę alkoholem? 

Zobacz także: Jak zmyć klej po naklejkach?

Czym jest kropelka?

Kropelka to bardzo silny klej o niewielkim rozmiarze. Jest skuteczny w sklejaniu materiałów o różnej wytrzymałości, takich jak drewno, guma, ceramika, porcelana i metal. Mimo tego, należy zachować ostrożność podczas jego użytku, ponieważ może skutkować niezamierzonym sklejeniem palców lub dłoni. Dlatego też ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas używania tego produktu.

Uważaj na klej kropelka!

Chcąc zapobiec kontaktowi kropelki ze skórą, korzystaj z niego odpowiedzialnie i prawidłowo. Zawsze stosuj się do instrukcji producenta. Ważne jest naciskanie tubki z odpowiednią siłą tak, aby klej nie rozlał się na boki. Warto także zadbać o to, aby używać go w rękawiczkach. Unikniemy wtedy niechcianego sklejenia dłoni. Po jego zastosowaniu trzeba dobrze zakręcić opakowanie i schować je w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj, że taki klej twardnieje błyskawicznie. Jeżeli znalazłeś otwarte opakowanie ze sklejoną końcówką, to najlepiej je wyrzucić. Próbując otworzyć taką tubkę, przecinając w połowie, może spowodować rozlanie kleju.

Niestety, nie ma obecnie na rynku dedykowanego produktu do usuwania kleju błyskawicznego. Niemniej jednak istnieją środki, które skutecznie sobie z nim poradzą.

Niezawodny sposób na usunięcie kropelki – aceton

aceton

Najlepszą metodą jest użycie zmywacza do paznokci, w którym znajduje się aceton. Jest to bardzo dobry związek chemiczny, który pomoże ci zmyć klej ze skóry. Aceton jest substancją, która ma szerokie zastosowanie w środowisku domowym. Jest on również skuteczny w usuwaniu tłuszczu lub lakieru do paznokci. Ponadto ma właściwości bakteriobójcze. Dostępny jest w każdym sklepie drogeryjnym.

Aby ściągnąć klej przygotuj wacik kosmetyczny, który nasączysz zmywaczem i przetrzyj nim miejsce. Natomiast sklejone palce zanurz w rozpuszczalniku, a następnie staraj się delikatnie je rozdzielić. Po użyciu acetonu należy nałożyć odpowiedni krem nawilżający, ponieważ może wysuszyć skórę.

Zobacz także: Jak usunąć nadruk z koszulki?

Ciepła woda z solą może Ci pomóc!

Jeżeli nie masz pod ręką zmywacza z acetonem zastosuj sól, którą znajdziesz w swojej kuchni. Przygotuj miseczkę z ciepłą wodą. Pamiętaj, aby nie była zbyt gorąca, ponieważ możesz się poparzyć. Następnie dodaj do niej soli i mocz palce przez 10-15 minut. Po tym czasie klej zacznie się rozpuszczać i łatwo go usuniesz. Gdy masz bardziej wrażliwą skórę -zastąp sól mydłem i postępuj w analogiczny sposób.

Jak zmyć kropelkę alkoholem? 

Oprócz wyżej wymienionych specyfików do usuwania kleju nadaje się alkohol. Wybieraj ten z wyższym stężeniem, ponieważ lepiej poradzi sobie z substancją. Najbardziej skutecznym produktem będzie spirytus. Sprawdzi się również wódka o wysokiej zawartości procentowej. Postępuj podobnie jak z acetonem, tylko w tym przypadku przytrzymaj na skórze minutę. Pamiętaj, aby po jego użyciu posmarować miejsce tłustym kremem.

Podsumowanie

Kropla, która spadła na skórę, może być trudna do usunięcia, jeśli nie zostanie szybko zauważona. Na szczęście istnieje kilka środków, które można zastosować, aby się jej pozbyć. Najlepszymi produktami będą: aceton, alkohol oraz sól z ciepłą wodą. Pamiętaj, aby uważać i nakładać niewielkie ilości substancje, ponieważ może dojść do podrażnienia skóry.

Zobacz także: Jak zmyć żywicę?