dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

jak zmyć tłuste plamy ze ściany
Lifestyle

Jak zmyć tłuste plamy ze ściany? 

Gotując w kuchni, nagle zdarzył się mały wypadek, który pozostawił tłuszcz na Twojej ścianie? Zastanawiasz się, jak pozbyć się tej nieestetycznej plamy? Takie zabrudzenie może stać się trudne do usunięcia, jeśli nie zostaną w porę wyeliminowane. Na szczęście istnieją metody, które pozwolą Ci znowu cieszyć się czystą ścianą. W tym artykule opiszemy, jak efektywnie zmyć tłuste plamy ze ściany i jakich środków należy w tym celu stosować. 

Sprawdź również: Jak zmyć hennę ze skóry?

Czy można zamalować tłustą plamę farbą?

Jeśli nie usuniesz tłuszczu z powierzchni przed jej malowaniem, możesz być pewien, że plama i tak będzie wyraźnie widoczna. Tłuszcz wnika w strukturę ściany, co zdecydowanie utrudnia jego późniejsze usunięcie. Ponadto, nowa warstwa może zacząć się łuszczyć, powodując jeszcze większy problem. W związku z tym, ważne jest, aby usunąć tłustą smugę przed nałożeniem farby i uniknąć powyższych nieprzyjemności.

plamy na ścianie

Jak zmyć olej ze ściany sodą oczyszczoną?

Niezastąpiona w kuchni i wspaniała w czyszczeniu różnych powierzchni, w tym także tłustych plam ze ściany – soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać łyżeczkę produktu z ciepłą wodą i powstałą masę nanieść na zabrudzony obszar. Pozostaw ją na około 30 minut, a następnie delikatnie ściągnij za pomocą wilgotnej gąbki lub ścierki. 

Jak zmyć tłuste plamy ze ściany mąką ziemniaczaną?

Aby pozbyć się za pomocą mąki ziemniaczanej, zaleca się na początek przycisnąć do zabrudzonej ściany papierowy ręcznik lub ściereczki z mikrofibry, tak by zebrać jak największą ilość wilgoci. Gdy już to zrobimy, następnym krokiem będzie nałożenie mąki. Pozostaw ją tak na kilka minut, po czym zmieć sypki produkt.

Użyj pianki do golenia

Kolejnym dobrym pomysłem jest użycie pianki do golenia. Pozwoli na rozkruszenie tłuszczu i będzie w dużym stopniu łatwiejszy do usunięcia. Stosując tą metodę zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia farby lub tapety podczas czyszczenia plam. Nanieś piankę na poplamione miejsce i pozostaw na około 20 minut. Po upływie czasu zetrzyj mokrą ścierką.

Sprawdź: Jak zmyć klej po naklejkach?

Zmyj zabrudzenia od tłuszczu płynem do szyb 

W tym przypadku, w pierwszej kolejności należy spryskać plamę płynem do mycia szyb, a następnie zacząć delikatnie wcierać ścierką lub gąbką. Na koniec wystarczy przemyć wszystko czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Podobny rezultat uzyskasz dzięki płynu do mycia naczyń.

Usuń zabrudzenie benzyną ekstrakcyjną

Benzynę ekstrakcyjną można zakupić w wielu sklepach z materiałami budowlanymi. Aby zmyć tłustą plamę ze ściany, wystarczy namoczyć szmatkę tą substancją i przecierać zabrudzone miejsce, aż do dokładnego oczyszczenia. Po zakończeniu powierzchnię wycieramy delikatnie czystą szmatką. Pamiętaj także, aby przed użyciem preparatu na większej powierzchni, najpierw wypróbować go na niewielkim obszarze. Pozwoli nam to uniknąć większych nieprzyjemnych problemów. Warto też zadbać o rękawiczki, ponieważ produkt może wywołać objawy podrażnienia i zaczerwienienia skóry.