dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

oleje do włosów
Uroda

Oleje do włosów – jak wybrać i jak używać?

Olejowanie włosów to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod pielęgnacji. Systematyczne nakładanie olejków na włosy poprawi ich wygląd i zadba o strukturę włosów. Ważne jest jednak, by wybrać odpowiedni olejek do włosów, który uwzględni ich porowatość. Jak przy pomocy olejków do włosów zadbać o ich wygląd?

Jak wybrać idealny oleje do włosów?

Oleje do włosów są bardzo różnorodne i trzeba o tym pamiętać wybierając idealny rodzaj oleju dla swoich włosów. Warto wiedzieć, że włosy różnią się porowatością. Rozróżniamy włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate.

Włosy niskoporowate są gładkie, lśniące i błyszczące. Bardzo wolno wchłaniają wodę, ale równie wolno schną. Są to włosy, które się nie elektryzują i nie puszą. Są odporne na stylizacje przy użyciu ciepła oraz na farbowanie.

Do włosów niskoporowatych należy wybierać olejki, które są wnikające. Dzięki temu włosy odbiją u nasady i jednocześnie będą miały wyregulowane sebum. Oleje do włosów, które będą idealne to kokosowy, palmowy oraz rycynowy lub babassu. Warto również używać masła sea, kakaowego lub mango.

Włosy wysokoporowate są szorstkie, sztywne, kruche, matowe. Szybko pochłaniają wodę, są podatne na stylizację. Puszą się i elektryzują. Są to często włosy, które zniszczone są zabiegami fryzjerskimi takimi jak farbowanie czy rozjaśnianie.

Oleje do włosów wysokoporowatych powinny chronić włos przed utratą wilgoci. Warto wybierać oleje do włosów, które bogate są w kwasy omega 3 i 6. Warto sięgnąć po oleje słonecznikowe, z pestek winogron, wiesiołka, pestek dyni, orzechów włoskich czy czarnuszki.

Włosy średnioporowate mają cechy zarówno włosów nisko, jak i wysokoporowatych. Warto wykorzystywać do nich oleje takie jak sezamowy, macadamia, ze słodkich migdałów czy oliwę z oliwek.

Jak olejować włosy?

Olej do włosów można nakładać na mokre, jak i na suche włosy. Jest to bardzo łatwy sposób pielęgnacji włosów.

Olejowanie na sucho jest najprostsze i polecane przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z olejowaniem. Wystarczy tylko na suche włosy nałożyć odpowiednią ilość oleju i dobrze wetrzeć zarówno we włosy, jak i w skórę głowy. Następnie nakładamy ręcznik, który ociepli olej i jednocześnie uchroni przed pobrudzeniem ubrań.

Nakładając oleje do włosów należy zwrócić uwagę, by nie używać ich zbyt dużo. Włosy i tak przyjmą określoną ilość. Zbyt dużo oleju będzie jedynie niekomfortowe. Olej będzie ściekał z włosów.

Nakładając oleje do włosów warto zadbać, by potrzymać je na głowie nie krócej niż 30 minut. Na włosy zniszczone warto nałożyć olej nawet na całą noc. Dzięki temu będzie miał on dużo czasu, by wniknąć głęboko w strukturę włosa.

Ważnym elementem olejowania jest prawidłowe umycie głowy. Warto podzielić to na dwa etapy. Pierwszym etapem jest spłukanie oleju, a następnie nałożenie na włosy odżywki. Po 15-30 minutach należy spłukać odżywkę i dokładnie szamponem umyć głowę. Po takim procesie resztki oleju do włosów powinny zostać skutecznie usunięte. Jest to bardzo ważne, gdyż pozostawienie oleju na włosach sprawi, że będą one wyglądały tak jakby były przetłuszczone.