Regularne złuszczanie martwego naskórka jest niezwykle ważne. Jeśli komuś zależy na zachowaniu młodzieńczego wyglądu, marzy mu się skóra w dobrej kondycji, to powinien przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling. Może być on enzymatyczny lub mechaniczny. Są nawet specjalne urządzenia do złuszczania martwych komórek skóry. Świetnym przykładem będzie peeling kawitacyjny. Za jego pomocą możliwe staje się dokładne oczyszczenie skóry w bezpieczny i szybki sposób.
Czego dowiesz się z artykułu:
- dlaczego warto stosować peeling kawitacyjny?
- co warto wiedzieć na temat peelingu kawitacyjnego?
- jak często wykonywać peeling?
Dlaczego warto stosować peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na oczyszczaniu skóry przy wykorzystaniu ultradźwięków. Konieczne jest zastosowania odpowiedniego urządzenia i wody. Skóra musi być zwilżona, jeśli zabieg ma spełniać należycie swoją funkcję. Dochodzi do powstania pęcherzyków gazu i wzrostu ciśnienia, co przekłada się na rozbijanie martwych komórek naskórka. Jak widać, nie trzeba sięgać po żadne drogie preparaty, aby mieć wspaniale oczyszczoną skórę. Systematyczność to oczywiście podstawa. Trzeba regularnie wykonywać peeling kawitacyjny w celu uzyskania pożądanych efektów. Można liczyć na odblokowanie chorób skóry, zredukowanie ilości zaskórników. Z zalet wymienia się również wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień. Po peelingu kawitacyjnym skóra jest przyjemnie miękka w dotyku, świetnie wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach.
Co warto wiedzieć na temat peelingu kawitacyjnego?
Peeling kawitacyjny nie jest drogim urządzeniem. Można kupić go już za kilkadziesiąt złotych, oczywiście nowoczesne modele z dodatkowymi funkcjami kosztują więcej. Świetne efekty zapewnia nawet proste urządzenie. Ogromną zaletą peelingu kawitacyjnego jest jego uniwersalność. Można go polecić każdemu, nadaje się do wszystkich typów cery. Jeśli ktoś zmaga się z trądzikiem, ma cerę tłustą, wrażliwą i delikatną, podatną na podrażnienia, to wartość wybrać peeling kawitacyjny. Będzie to świetna opcja również dla osób, które mają suchą skórę. Urządzenie nie tylko oczyszcza skórę, można także liczyć na wytłaczanie kosmetyków. Zawarte w nich składniki aktywne przenikną do jej głębszych warstw, co przełoży się na skuteczniejsze działanie.
Jak często wykonywać peeling?
Peelingu kawitacyjnego nie należy robić codziennie, ale niezwykle ważna jest regularność. Na efekty nie trzeba długo czekać. Pojawiają się one od razu po zakończeniu zabiegu. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Zaleca się wykonywać trzy razy w tygodniu. Oczywiście należy obserwować skórę i dopasowywać pielęgnację do jej aktualnych potrzeb. W przypadku skóry mieszanej i tłustej peeling kawitacyjny robi się częściej niż przy skórze suchej i normalnej. Będzie to niezwykle pomocne przy problemach z zapchanymi porami, zaskórnikami, nadmiernym wydzielaniem sebum. Jeśli skóra jest szorstka, straciła swój blask, pojawiły się na niej przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, to ten zabieg będzie idealnym rozwiązaniem. Złuszcza on martwy naskórek w sposób delikatny, mało inwazyjny.