dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

Pierścionek zaręczynowy
Zakupy

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać ten właściwy?

Kiedy mężczyzna zastanawia się, jaki pierścionek zaręczynowy wręczyć wybrance, oznacza to, że jego zamiary są poważne i skrystalizowane. Oświadczyny i zaręczyny to ważna decyzja i nowy etap w życiu dwojga zakochanych ludzi. To także zapowiedź małżeństwa i wynikających z niego zmian w dotychczasowym sposobie funkcjonowania. Pierścionek zaręczynowy to zatem niewielki element biżuterii, który oznacza ogromne życiowe zmiany – w domyśle na lepsze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierścionek zaręczynowy?

Podobnie jak w przypadku kwiatów, pierścionek zaręczynowy także ma swoją symbolikę. Najbardziej popularne są pierścionki zaręczynowe z diamentami i brylantami oraz te z szafirami. Jest tak nie bez przyczyny. Diamenty i brylanty, czyli oszlifowane diamenty, oraz szafiry to najtwardsze i najtrwalsze kamienie szlachetne. Są właściwie niezniszczalne i określane są jako wieczne. Takie też mają być miłość i związek łączący dwoje małżonków. Wręczając wybrance pierścionek zaręczynowy z diamentem lub szafirem, mężczyzna wyraża nadzieję na trwały, szczęśliwy związek, a także szacunek i miłość do kobiety. To piękny i romantyczny gest, znany i praktykowany w większości kultur.

Wybierając pierścionek zaręczynowy, zwróćmy uwagę na ilość kamieni – każda symbolizować będzie co innego. Jeden diament czy brylant symbolizuje na przykład tę „jedyną” miłość. Dwa diamenty to symboliczne połączenie dwojga dusz. Szafir w otoczeniu brylancików będzie symbolizował zachwyt jedyną wybranką serca i jej olśniewającym blaskiem.

Dokonując wyboru pierścionka zaręczynowego, zwrócić też należy uwagę na to, czy nie jest za duży lub zbyt ciasny. Oczywiście nie zawsze można poprosić wybrankę o przymierzenie go przed zakupem, ale są metody, by dyskretnie dowiedzieć się, jakiej wielkości pierścionki nosi ona na palcu serdecznym, na którym najczęściej nosi się pierścionek zaręczynowy. W razie gdy rozmiar pierścionka nie zostanie jednak dobrany idealnie, zawsze można go w dość prosty sposób zmniejszyć (trudniejszym zadaniem będzie jego powiększenie, ale i to da się zrobić w przypadku pierścionka ze złota).

Pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny?

Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota. Złoto to metal szlachetny o wyjątkowej trwałości. W połączeniu z diamentem lub szafirem wyraża nadzieję na długotrwały i szczęśliwy związek. Jeśli wybranka serca nie gustuje w tradycyjnym złocie, jest na to rozwiązanie. Pierścionek zaręczynowy może być wykonany ze złota w kolorze białym lub różowym. Takie nieoczywiste zestawienie z drogocennym kamieniem robi ogromne wrażenie i jest niezwykle oryginalne. Warto wziąć je pod uwagę przy wyborze pierścionka na zaręczyny.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota będzie wyglądał delikatniej i subtelniej i doskonale sprawdzi się dla miłośniczki ozdób wykonanych ze srebra. Będzie ona mogła dowolnie je zestawiać i nosić jednocześnie z pierścionkiem otrzymanym podczas zaręczyn. Taka ozdoba będzie przez długie lata przywoływać w pamięci miłe chwile.