dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

nakładki na zęby
Lifestyle Zdrowie

Prostujące nakładki na zęby Hello Smile

Ortodontyczne nakładki na zęby to prawdziwy przełom w ortodoncji, pacjenci kochają te nieinwazyjną metodę za jej skuteczność i wygodę użytkowania!

Ta alternatywa dla tradycyjnego aparatu umożliwia uzyskanie prostego zgryzu bez bólu i dyskomfortu. Dodatkowo, w Hello Smile leczenie odbywa się zdalnie, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze na wizytach u ortodonty. Jeżeli nie wiesz czym są nakładki i jakie są ich zalety, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Do czego służą nakładki na zęby?

Jak sama nazwa wskazuje, ortodontyczne nakładki na zęby, służą do leczenia ortodontycznego. Mają za zadanie korygować wady zgryzu, zarówno lekkie jak i ciężkie. Aby zakwalifikować się do leczenia ortodontycznego trzeba wypełnić formularz, a następnie umówić się na skan 3D, który pozwoli specjalistom Hello Smile, zadecydować o podjęciu kuracji.

Nakładki na zęby zamiast aparatu

Nakładki na zęby to zdecydowanie nowsza technologia niż tradycyjny aparat ortodontyczny. To rozwiązanie jest inne pod wieloma względami. 

  1. Nakładki można zdejmować na czas jedzenia, co jest bardzo wygodne. 
  2. Nie wymagają przyklejania zamków i mocowania drutów, tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznego aparatu. 
  3. Nakładki są wykonane z przezroczystego materiału, co zapewnia dyskrecję leczenia.
  4. Przed rozpoczęciem leczenia nakładkami, nie pobiera się klasycznego wycisku. Wystarczy wykonać nowoczesny i bezbolesny skan 3D.
  5. Zachowanie higieny jest dużo prostsze
  6. W trakcie leczenia nakładkami można odbywać zabiegi wybielania, skaling czy piaskowanie.
  7. Kontrole w Hello Smile odbywają się zdalnie,

Jeśli chodzi o koszty nakładek, to są one porównywalne z ceną leczenia tradycyjnym aparatem. Aktualne ceny produktów Hello Smile, sprawdzisz na: https://hellosmile.pl/nakladki-na-zeby-cennik

Jak wygląda leczenie nakładkami na zęby?

Na podstawie skanu 3D, lekarze Hello Smile ustalają indywidualny plan leczenia i przesyłają wizualizację spodziewanych rezultatów. Po zatwierdzeniu i opłaceniu zamówienia, pacjent otrzymuje komplet nakładek, indywidualnie dostosowanych do jego zgryzu. Każda para nakładek odpowiada jednemu z etapów leczenia (ilość etapów różni się w zależności od zaawansowania wady zgryzu).

Nakładki powinny być noszone przez minimum 22 godziny dziennie. Zdejmuje się je tylko do jedzenia, picia kolorowych napojów i mycia zębów. Co dwa tygodnie pacjent zamieszcza na dedykowanym portalu zdjęcia swojego zgryzu, które następnie są oglądane przez lekarza. Po zakończeniu ostatniego etapu leczenia, rozpoczyna się okres retencyjny, służący utrwaleniu uzyskanych efektów.

Zobacz także:

Artykuł sponsorowany