dermamed-estetica.pl

moda, uroda, zakupy

laser frakcyjny na rozstępy
Lifestyle

Laser frakcyjny i inne sposoby na rozstępy

Rozstępy należą do zdecydowanie najbardziej uciążliwych, wysoce niepożądanych zmian skórnych. Zmagają się z nimi zwykle kobiety, które zostały mamami, ale zmiany te mogą pojawiać się na skórze także wskutek szybkiego przybrania na wadze – skóra nie nadąża z rozciąganiem się i dochodzi do rozerwania jej wiązań kolagenowych – czy nawet intensywnych ćwiczeń fizycznych. To powoduje, że rozstępy mogą występować w różnych miejscach, nawet na łydkach czy ramionach, a także mogą je mieć również mężczyźni. Jak się ich pozbyć?

Zmiany (nie)na zawsze?

Nieraz można spotkać się z opinią, że rozstępy, jako nieliczne ze zmian pojawiających się na skórze, są na tyle uporczywe, że nie da się ich usunąć, a jedynie można je polubić lub po prostu ukrywać swoje ciało w przypadku, gdy powodują one potężne kompleksy. Na szczęście jednak nie jest to prawda, rozstępów można się pozbyć, choć trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwe. Najlepiej jest zabrać się za ich usuwanie tak szybko, jak to tylko możliwe. Kiedy są one czerwone, a więc świeże, istnieje znacznie większa szansa na ich zniwelowanie niż wówczas, gdy przybiorą już białawy kolor, co świadczy o ich utrwaleniu się. Muszą o tym pamiętać zwłaszcza te osoby, które chcą walczyć z rozstępami na własną rękę. Jest to możliwe właśnie tylko na pierwszym etapie. W przypadku rozstępów utrwalonych jedynym rozwiązaniem, jakie może pomóc, są zabiegi medycyny estetycznej, w dodatku nie wszystkie. Warto jednak wiedzieć, że także one są skuteczniejsze wtedy, gdy wdroży się je szybko.

Co można zrobić?

Chcąc pozbyć się rozstępów, trzeba pozbyć się starej, zniszczonej skóry, a także wesprzeć procesy regeneracyjne oraz produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Na własną rękę nie jest łatwo to zrobić. Można stosować specjalne preparaty na rozstępy, ujędrniające i odżywcze, a jednocześnie często wykonywać peeling, który usuwa uszkodzoną skórę i przyspiesza wytwarzanie nowych komórek.
Wymaga to jednak wielu wysiłków i cierpliwości – efekty na pewno nie przyjdą szybko. Kiedy chce się działać skuteczniej, warto postawić na radykalne rozwiązania. Zdecydowanie najlepszym jest laser frakcyjny na rozstępy. Wiązka światła laserowego w sposób kontrolowany uszkadza skórę, zmuszając ją do regeneracji oraz wytężonej produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób można pozbywać się wszelkich niedoskonałości skóry, jak blizny, cellulit czy zmarszczki, a także właśnie rozstępów.
Łagodniejszym sposobem są zabiegi mikrodermabrazji i mezoterapii, dobre w przypadku mniej widocznych zmian i ich mniejszej ilości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.