Mezoterapia igłowa

od 300 PLN

Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy element medycyny anty-aging.

Mezoterapia może być rozwiązaniem dla osób borykających się z rzadkimi oraz wypadającymi włosami.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Jak wygląda zabieg?

Na pół godziny przed umówioną wizytą nakładamy pacjentowi maść na bazie lidokainy w miejsce później przeprowadzanej iniekcji w celu zmniejszenia potencjalnego dyskomfortu. W trakcie wizyty przeprowadzony zostaje wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz w celu uzyskania późniejszej jak największej satysfakcji pacjenta. Następnie lekarz medycyny estetycznej dobiera dla pacjenta preparat, który jest najczęściej mieszanką witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego oraz wyciągów roślinnych. Mezoterapię możemy stosować też przy użyciu własnego osocza. Zabieg mezoterapii w zależności od obszaru iniekcji trwa około 20-30 minut i dzięki małej igle jest niemal bezbolesny.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można powiedzieć, że nie istnieje sposób bardziej efektywny w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingu skóry. To metoda wykorzystywana od lat, polegająca na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych.

Kiedy widać efekty?

Efekty widoczne są niemal od razu, skóra staje się wyraźnie mocniej nawilżona i jędrna jednak dla uzyskania jak najlepszych i trwałych efektów zalecana jest seria 3- 4 zabiegów w odstępnie 7-14 dni. W celu podtrzymania efektu wskazane są pojedyncze kuracje co 6 tygodni do kilku miesięcy.

Jak działa mezoterapia?

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu. Główną rolą naskórka, czyli najbardziej zewnętrznej części skóry, jest ochrona głębszych warstw przed dostaniem się substancji szkodliwych takich jak drobnoustroje czy alergeny, a także promieniowanie UV. Taka bariera stanowi duży problem dla przenikania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Dowiedziono naukowo, że tylko niewielki odsetek (zaledwie 0,3%) substancji zawartych np. w kremach może wniknąć wgłąb skóry. Mezoterapia to metoda, która pozwa pokonać tę barierę i dostarczyć skórze tego, czego potrzebuje najbardziej. Do zabiegów mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle, które dobiera lekarz. Ich skład jest różny, w zalezności od potrzeb. Najczęściej jest m.in. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, enzymy, wyciągi komórkowe czy kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest bardziej jędrna i napięta. Mezoterapia w widoczny sposób nawilża, regeneruje, poprawia metabolizm komórkowy, hamuje tworzenie szkodliwych, wolnych rodników.